ZVEZDA RUTINSKI PROTIV CEDEVITA OLIMPIJE Crveno-bijeli napravili korak ka finalu plej-ofa

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Cedevita Olimpiju rezultatom 93:82 u prvoj utakmici polufinalne serije plej-ofa.

Poslije deset minuta igre Crveno-bijeli su imali prednost od tri poena (26:23), a u sličnom ritmu tim Dejana Radonjića je nastavio i u drugoj diocnici pa je ba veliki odmor otišao sa pet poena viška.

U poslednjih per minuta košarkaši Crvene zvezde ušli su sa devet poena viška (85:74).

Odbojila se Zvezda samo minut kasnije i na plus 13 ali su Blažić i Dragić ponovo vratili goste na jednocifren zaostatak. Imali su gosti priliku da idu i na sedam poena manjka, ali nakon nekoiko neefikasnih napada na obje strane domaći su ušli u više nego mirnu završnicu.

Najefikasniji u timu Zvezde bio je Luka MItrović sa 21 poenom, Kalinić je ubacio četiri poena manje dok je Cedevita Olimpiju predvodio Blažič sa 20 koševa.

Druga utakmica na rasporedu je 16. maja u Ljubljani, a plasman u finale obezbijediće tim koji prvi dođe do dvije pobjede.

U drugom polufinalu Partizan je u prvom meču pobijedio Budućnost iz Podgorice sa 82:66.