ZVEZDA SE BUDI "Crveni-bijeli" savladali Megu, meč bio prekinut (VIDEO)

Crvena zvezda je savladala Megu 81:67 u posljednjem meču 6. kola regionalne ABA lige i tako došla do pete pobjede te povratka na pobjednički kolosijek nakon neuspjeha u Evroligi.

Ekipa Dejana Radonjića je od starta zaigrala veoma agresivno u odbrani na šta se gosti nisu snašli. Od 7:7 Zvezda je došla do 15:7, a onda je u drugom četvrtini domaći tim uspio da prodorima Nejta Voltersa i Nikole Kalinića dođe i do plus 21 (41:20).

Uslijedila je zatim serija Mege od 9:0, pa je trener Radonjić bio prinuđen da uzme tajm –aut. Zvezda se i na ovom meču mučila u šutu za tri poena, pa su u prvom dijelu imali samo 1 od  11, ali su uprkos tome imali prednost od 14 poena (46:32).

U nastavku je bilo dosta grešaka i loših poteza na obje strane. Mega je u jednom momentu prišla na minus devet ali je Zvezda odbila taj nalet. Proradio je i šut za tri poena. Pogodili su Volters a zatim i Simonović tri puta pa je Zvezda otišla na plus 21(73:52).

U pobjedničkom timu najefikasniji su bili Nejt Volters sa 13, te Nikola Kalinić i Marko Simonović sa 11 poena, dok je u timu Mege Oleg Balcerovski sa 19 poena, a Karlo Matković je dodao 14 poena. Kod domaćih nije bilo Nikole Ivanovića i već duže povrijeđenog Vajta, dok je Branko Lazić izostao zbog smrtnog slučaja u porodici. Na drugoj strani izostao je Boriša Simanić zbog povrede.

Golub prekinuo meč

Duel između Crvene zvezde i Mege je bio nakratko prekinut tokom treće četvrtine. A razlog za prekid je bio prilično bizaran.

Naime, golub koji je ušao u dvoranu je obavio nuždu i uneredio parket.

Igrači su morali da sačekaju da se parket očisti a čitava situacija je izazvala smijeh u dvorani.