ZVEZDA SE OPROSTILA OD NAVIJAČA Pobjeda Reala, Dončić trojkom rastužio "Pionir"

Crvena zvezda se časno oprostila od svojih navijača u ovoj sezoni Evrolige. Real Madrid je trojkom Luke Dončića u posljednjim sekundama slavio 82:79 i tako donio trijumf svom timu.

FOTO ALEKSANDAR DIMITRIJEVIĆ/RAS SRBIJA
Oštar odgovor iz Zvezde

Real je upravo na krilima Luke Dončića sjajno krenuo u meč protiv Zvezde i poveo 10:0. Beograđani su tek nakon tri i po minuta pogodili, i to preko Tejlora Ročestija.  Kraljevski klub je održavao dvocifrenu prednost, a domaćin je uspio da sredinom druge četvrtine, ulaskom Alena Omića i poenima Ognjena Dobrića, priđe na samo četiri poena zaostatka (36:32). Na kraju se sa tom prednošću i otišlo na pauzu

U trećoj četvrtini ponovo su se raspucali gosti. Uspjeli su da vežu nekoliko poena i ponovo su trojkom Rendolfa otišli na dvocifrenu prednost (62:52). Na startu posl,ednje četvrtine sjajna odbrana Zvezde uz dobar napad donijela je seriju 11:0, pa su Beograđani došli do prvog vođstva na utakmici 66:64 poenima Alena Omića.

U tom periodu domaći tim je došao do 70:64 a dva dobra poteza vezao je Džejms Feldin. Ipak, Zvezda je griješila u napadu što Real preko Rendla kažnjava i serijom 8:0 opet prelazi u vođstvo. Nalet gostiju je prekinuo Feldin, a borbena Zvezda je u finišu nadoknadila minus četiri poena i uspjela da izjednači na 79:79. Ipak gosti su uspjeli da pogode za pobjedu za pet sekundi.

Veliku podršku na ovom meču imao je Luka Dončić kojeg je podržavala grupa navijača iz Slovenije  u nacionalnim dresovima. U Zvezdi najbolju partiju u sezoni pružio je Alen Omić sa 25 poena i 10 skokova. Real je do trijumfa predvodio Dončić sa 24 poena.

Žalgiris je napravio veliko iznenađenje i savladao CSKA 85:73 uz 17 poena Dejvisa, dok je u moskovskom timu Nando de Kolo imao 18.

Unikaha je nakon produžetka savladala Olimpijakos 87:85, a ovaj meč će ostati zapamćen po rekordu Vasilisa Spanulisa. Plejmejker grčkog tima je podijelio nove asistencije pa je došao do 1.258 dodavanja, čime je rekorder Evrolige.

U pobjedi Unikahe Nemanja Nedović je imao 17 poena, dok je kod Olimpijakosa Spanulis imao 15 poena, a Milutinov je imao 10 pogodakai 12 skokova.