ZVEZDA SE PROVUKLA Pavkov u finišu pogodio za pobjedu

Crvena zvezda se provukla u Novom Sadu! Beograđani su tek u finišu slomili otpor Proletera i slavili su sa 2:1 te najavili "vječiti derbi" koji je na programu naredne nedjelje.

Ekipa Dejana Stankovića je u prvom dijelu pokazala zavidnu neefikasnost pa su do kraja strijepili u duelu sa domaćinom koji je prijetio u drugom dijelu.

Crvena zvezda je na startu silovito napadala i promašivala veliki broj prilika, pa je brzo mogla da bude kažnjena za neefikasnost. Nakon prekršaja Pićinija nad Tomovićem, Proleter je dobio penal. Međutim udarac Ninkovića sa bijele tačke odbranio je Milan Borjan.

Beograđani su u prvom dijelu bili puno bolji i konkretniji rival a terensku inicijativu su krunisali golom u 34.minuti. Ben se odlično kretao između čuvara i pogodio je za vođstvo.

Na startu drugog dijela Zvezda se povukla a Proleter je bio sve opasniji. Bio je to nagovještaj izjednačenja. Ninković je u 61.minuti uposlio Tomovića koji preciznim udarcem donosi izjednačenje.

Beograđani su bili u šoku nakon primljenog gola i nisu uspjevali da opasnije zaprijete sve do 75. minuta. Pokušao je tada Rodić, pa Pavkov, da bi se golman Proletera Petrić istakao u 80. minuti nakon pokušaja Kange.

Petrić se zatim istakao u još dva navrata. Prvo je zaustavio udarac Pavkova sa nekih 30 metara da bi sjajno intervenisao i zaustavio udarac Falka.

Međutim ni on nije mogao ništa da uradi u 85. minuti. Nakon centaršuta Rodića, Pavkov se najbolje snašao i zatresao mrežu rivala. Do kraja meča crveni karton(drugi žuti) je još zaradio Andrejević