ZVEZDA SE SAPLELA NA BRDU Čukarički nakon preokreta savladao crveno-bijele, prekinut niz šampiona

Fudbaleri Crvene zvezde završili su sa impresivnim nizom utakmica bez poraza i stali na 57 poslije gostovanja Čukaričkom u drugom kolu plej-ofa Superlige Srbije – 3:2.

“Brđani” su nakon deficita od dva gola uspjeli da preokrenu, za šta je najviše zaslužan Ognjen Mudrinski koji je isto toliko puta matirao Borjana.

Već iz prvog napada izabranici Vladana Milojevića došli su do prednosti, kada je Vukanović odličnim pasom uposlio Marina na drugoj stativi, a ovaj proslijedio loptu iza leđa Stevanovića.

Otvorila se “Čuka” tada, napala i preko Mudrinskog umalo izjednačila kada je šutirao tik pored desne stative Borjana i pogodio spoljnu mrežu, a onda, nekoliko minuta kasnije, tačnije u 19, Vukanović je oboren za najstrožu kaznu.

El Fardu Ben preuzeo je odgovornost i lako uspio da nadmudri golmana domaćih koji je ostao na sredini gola na koljenima, prateći loptu iza linije.

To kao da je motivisalo izabranike Sima Krunića koji se nisu predali, već krenuli ofanzivno i agresivno na zadnju liniju šampiona, što se isplatilo veoma brzo preko Mudrinskog, a igrao se 22. minut.

Prijatna atmosfera i vrijeme bili su između ostalog adut “brđana”, a pogotovo Stojanovića koji je sedam minuta prije odlaska na odmor uspio da sjajnim udarcem sa 18 metara savlada Borjana, pogodivši “90”, za šta nije bilo odgovora od čuvara mreže sa “Marakane”.

Sa četiri pogotka publika je bila prezadovoljna, a tako i prikazanim. Dinamičan pristup i šanse svako malo donijele su uzbudljiv meč i najavile isti takav nastavak.

Iako uvodni djelovi nisu reprizirani, u 67. je došlo do senzacije i velikog preokreta Čukaričkog, a glavni akter bio je ponovo Ognjen Mudrinski.

Nekadašnji centarfor Zvezde bio je najviši u skoku nakon odlične lopte poslate iz slobodnog udarca, trzaj glavom preusmjerio je istu uz desnu stativu, a Borjan je zakasnio.

Rezultat se do kraja nije mijenjao, a prekinut je impresivan niz crveno-bijelih od 57 utakmica bez poraza u domaćem prvenstvu.