ZVEZDA SIGURNA U NOVOM SADU Bomba Gajića i penal Bena za tri boda (VIDEO)

Prva je zaprijetila Vojvodina, šutirao je u prvom minutu Vukadinović ali je Borjan bio oprezan.

FOTO FK CRVENA ZVEZDA

U nastavku, Zvezda je imala inicijativu, pokušavala doći do prednosti, a u tome je uspjela u 26. minutu. Gajić je ostavljen na rubu šesnaesterca, a fudbaler Zvezde je pogodio mrežu.

Do kraja prvog dijela pokušali su još Ivanić i Milunović ali nisu pogodili okvir gola.

U drugom poluvrremenu crveno-bijeli su igrali pametno, čekali svoju priliku da da dokrajče domaćina, i dočekali su je u 79. minutu. Đuričin je u šesnaestercu srušio Nikolića, a siguran sa bijele tačke bio je ben za konačnu pobedu Zvezde sa 2:0.

Zvezda je nakon ovog trijumfa lider na tabeli sa 41 bodom. Poraz Vojvodine iskoristio je Partizan pa je trijumfom nad Proleterom izbio na drugu poziciju sa 32 boda, a Novosađani na trećem mjestu imaju 30 bodova.