ZVEZDA SLAVILA U ATINI Lojd vodio crveno-bijele do trijumfa protiv Panatinaikosa

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su drugu uzastopnu pobjedu u Evroligi.

Izabranici Dejana Radonjića slavili su kao gosti u Atini protiv Panatinaikosa, 86:82 u 30. kolu Evrolige.

Bio je to deveti trijumf crveno-bijelih kojim su gotovo izbrisali sve šanse grčke ekipe da se dokopaju plej-ofa.

Sjajnu partiju u pobjedničkom timu prikazao je Džordan Lojd koji je postigao 27 poena, dok je Kori Volden postigao 14.

Kod ekipe iz Atine najefikasniji je bio Hauard Sent Ros sa 21 poenom.

Slabo su crveno-bijeli otvorili meč. Prva četiri pokušaja za tri poena bili su promašaji, nasuprot grčkoj ekipi koja je sa distance bila uspješna.

Poveo je Panatinaikos sa 9:0 poslije tri trojke i tek posle tri i po minuta igre, crveno-bijeli su stigli do prvih poena. Ipak, uspjeli su da tokom te početne četvrtine uhvate ritam i održe priključak pa je poslije deset minuta igre Panatinaikos imao prednost od šest poena, 23:17.

Odigrali su tih drugih deset minuta znatno bolje i angažovanije, probudio se i Džodan Lojd koji je u tom dijelu postigao devet poena i Crvena zvezda je neposredno uoči odlaska na odmor prvi put u meču povela, 36:37.

Na kraju, na odmor se otišlo nerješenim rezultatom 40:40.

Uspjela je Crvena zvezda da stigne i do četiri poena prednosti, 44:48, ali onda je usledio veliki pad i serija domaćina od 12:0, posle čega su Atinjani došli na 56:48.

Međutim, malo ko je očekivao da će crveno-bijeli napraviti još bolju seriju i to od 13:0 posle čega su na ulasku u posljednjih deset minuta igre imali poen prednosti, 59:60.

Na 11 sekundi do kraja Zvezda je imala pet poena viška, 79:84, ali je Hezonja potom pogodio trojku.

Na kraju, Radonjićev tim je izdržao, postigao novi koš na kraju i stigao do devete pobjede u sezoni, druge uzastopno.