ZVEZDA SLAVILA U ZADRU Šesta pobjeda crveno-bijelih, dobra uvertira pred derbi

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Zadar u gostima rezultatom 83:73 u utakmici 7. kola regionalne ABA Lige.

Oni su sjajno otvorili utakmicu i već poslije brzih 10:4, a veoma brzo došli su i na plus 10 (16:6).

Zadar se probudio poslije toga i brzo prepolovio prednost zahvaljujući Mavri i Vukoviću, pa bilježimo najljepši potez na meču, atraktivno zakucavanje Holinsa i onda novu trojku Vukovića za 18:18 i kraj prve dionice

U drugoj četvrtini je Zvezda zaigrala bolje, ali joj je bila potrebna motivacija koju su pronašli u prvom vođstvu Zadrana od 23:20, pa slijedi nova serija Zvezde i preko Mitrovića i Lazića (jedine dvije trojke u prvom poluvremenu su bile njegove) Zvezda stiže do 43:37 na poluvremenu.

Treća četvrtina počela je trojkom Nikole Kalinića, bila je to treća trojka Crvene zvezde, a onda je uslijedila odlična odbrana i povratak na dvocifrenu prednost gostiju iz Beograda, da bi ih Jordano “častio” nesportskim faulom nad Dobrićem.

On je pogodio oba slobodna bacanja, a u nastavku akcije je Nejt Volters poslao sjajno dodavanje za Kuzmića koji usamljen u reketu postiže još lakih poena, 52:39 je tada stajalo na semaforu.

Ovo je bila razlika koja je Zvezdi garantovala mirnu završnicu, i sigurnu pobjedu.

Najefikasniji je bio tandem Kuzmić-Volters sa po 14 poena, 13 je dodao Kalinić, 11 Mitrović i 10 Ostin Holins, a u redovima poraženog tima je Karter imao 14 poena, koliko i Vuković, dok je Mavra bio takođe dvocifren sa 10 poena.