ZVEZDA STALA U ZAVRŠNICI Novi poraz crveno-bijelih u Evroligi, ovaj put od Monaka

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju ekipi Monaka rezultatom, 70:62 u meču šestog kola Evrolige.

Ekipu Dejana Radonjića neuspjeha u kneževini su koštali crni-minuti u završnici posljednje četvrtine u kojoj nikako nisu imali rješenja u napadu, što je domaći tim iskoristio i došao do važnog trijumfa.

U prelomnim momentima ključnu rolu za Monako odigrao je Alfa Dialo kome ruka nije drhtala u penal završnici, a isti igrač je veliki posao napravio i u ofanzivnom skoku.

Meč u Monte Kalu počeo je prilično tvrdo gdje su obje ekipe dosta teško dolazile do poena i nakon prvih tri minuta igre rezultat je bio 2:2 a nakon šest minuta igre bilo je 14:10.

Dijalo je ubrzo došao do još četiri poena a ubrzo su mu se priključili i Hol i Autara nakon čije trojke je postavljen rezultat prvog perioda 19:12.

Početak druge četvrtine obilježila je dominacija Donteja Hola, koji je bio nerješiva enigma za odbranu Zvezde i pravio im dosta problema u reketu. Zahvaljujući njemu francuski tim stiže i do dvocifrene prednosti, koja je nakon dva minuta igre u nastavku iznosila 29:17.

Ipak tada se kod crveno-bijelih probuio Ognjen Dobrić koji vezuje četiri poena, a njemu su se pruružili Volter i Holins nakon čije trojke Zvezda stiže na 29:27.

Drugu deonicu obilježio je Nejt Volters koji je tokom nje postigao 10 od svojih 12 poena u prvom poluvremenu i on je održavao beogradski tim u minimalnom zaostatku.

Ipak Monako je na veliki odmor otišao sa prednošću od pet poena, zahvaljujući ofanzivnom skoku ali i Montejunasu koji u završnici vezuje šest poena.

Drugo poluvrijeme počinje serijom Crvene zvezde od 9:0. čiji su inicijatori bili Kalinić i Volters i gosti su stigli do preokreta,rezultat je bio 43:47. Na drugoj strani Dijalo je odgovorio sa četiri uzastopna poena, a novi egal je donio Anđušić sa poludistance 47:47.

Montejunas je na minut prije kraja treće četvrtine, poenima iz reketa vratio domaćinu prednost od 54:53, a nakon greške Voltersa u napadu Anđušić donosi svom timu vođstvo od 56:53 pred ulazak u posljednji kvartal.

Četvrtu dionicu je sa dva koša otvorio Montejunas, koji donosi prednost monaku od 60:55 ali su na drugoj strani Kalinić i Cirbes održavali Zvezdu u minmalnom zaostatku (60:59)

U posljednjih četiri minuta domaćin je nakon trojke Džejmsa ušao sa prednošću od 63:59 i u tim momentima ekipa Dejana Radonjića je ostala bez ritma u napadu.