ZVEZDA U FINALU Radnik namučio crveno-bijele na putu ka trofeju Kupa Srbije

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u finale Kupa Srbije pobjedom nad Radnikom iz Surdulice rezultatom 2:1 (2:0).

Golove su postigli Nemanja Milunović i Dijego Falćineli za šampiona Srbije, dok je za goste gol dao Milan Makarić, najbolji strijelac Superlige Srbije.

Utakmica je počela veoma dobro po crveno-bijele. Već u drugom minutu Milunović je bio najviši u skoku, lopta je ušla u gol, a ostala je nedoumica da li je Sanogo bio u ofsajdu ili ne. Kako bilo, Zvezda je imala prednost od samog starta.

Nastavila je Zvezda u istom ritmu, ređali su se napadi pred golom Ranđelovića, ali bez golova, prije svega što se Radnik dobro držao u defanzivi. Strpljivo su čekali svoju priliku, pa su je i dočekali u 25. minutu. Makarić je gađao dalji ugao i ozbiljno namučio Borjana koji je ipak bio na visini zadatka i proslijedio loptu u korner.

Ipak, šampion je krunisao dobru igru u prvom dijelu i u 33. minutu preko Falćinelija duplirao prednost. Zvezdin Italijan je rutinski reagovao u petercu rivala i na asistenciju Bena sa lijevog boka udvostručio prednost koja je ostala na snazi do kraja prvog dela.

Drugo poluvrijeme je počelo bolje nego prvo. Radnik je i te kako krenuo u napad, što im se i isplatilo u 54. minutu. Poslije gužve u šesnaestercu najbolji strijelac Superlige Srbije se ušunjao iza leđa Milunovića i sa nekoliko metara matirao Borjana za 2:1.

Napadali su Surduličani i imali dvije velike prilike. Prvo je Stamenković pokušao sa nekoliko metara, ali je promašio, da bi pet minuta pre kraja Danoski pogodio prečku.

Nisu imali crveno-bijeli više od igre u drugom dijelu igre, probali su Sanogo, Kanga, Nikolić, ali su ti udarci odlazili pored gola. Novu prečku pogodili su gosti u nadoknadi kada je Milovanović šutirao, a njegov snažan udarac odbranio Borjan, a zatim je i okvir gola “pomogao” crveno-bijelima koji su na kraju slavili sa 2:1 i otišli u finale Kupa Srbije.