ZVEZDA U GRUPNOJ FAZI Beograđani slavili i u Klužu, sad čekaju rivale u Ligi Evrope

Crvena zvezda je izborila plasman u grupnu fazu Lige Evrope nakon što je u revanšu savladala Kluž 2:1, te ukupnim rezultatom 6:1 prošla dalje.

Beograđani su petu godinu uzastopno izborili plasman u grupnu fazu evropskih takmičenja, te sutra čekaju žrijeb u 12 časova. Zvezda će biti u drugom šeširu. Beograđani nisu prikazali kvalitetnu partiju ali su rutinski sačuvali prednost iz prvog duela. Posebno su loši bili na bekovskim pozicijama ali je sigurno i rani gol itekako uticao na tok meča.

Meč u Klužu je odlično počeo za Zvezdu. Već u trećoj minuti sudija Majkl Oliver je pokazao na penal nakon što je oboren Miloš Degenek. Aleksandar Katai je bio siguran sa 11 metara za vođstvo. Zvezda je zatim imala period igre u kojem je u potpunosti kontrolisala ritam meča, da bi Kluž kako je meč odmicao vršio sve veći pritisak. Nakon nekoliko neuspješnih pokušaja, te dobrih odbrana Milana Borjana Rumuni ipak dolaze do izjednačenja. Odličnu akciju golom je krunisao Gabrijel Debeljuh.

Na startu drugog dijela  Zvezda je opet povela. Crveno bijeli su krenuli u kontru u kojoj je Ivanić izbacio Kataija a u želji da prekine napad golman Balgradean je izašao i pogrešno dodao loptu do Milana Pavkova koji je šalje u praznu mrežu.

Kluž je zatim imao priliku za izjednačenje. Dragović je skrivio penal. Međutim udarac Deaka je zaustavio Milan Borjan. Domaći su zatim ostali sa igračem manje nakon što je Rodrigez zaradio crveni karton. Zatim je Dioni upropastio veliku šansu nakon sjajne asistencije Kange.

Tok meča

88.min- Majstorija Gelora Kange koji je odlično izbacio Dionija, ali napadač nije uspio da postigne gol iz dobre prilike.

81.min – Nova šansa za Zvezdu. Dioni loše reagovao nakon ubacivanja Bena, pokušao nakon toga i krilni napadač.

78.min -Rodrigez isključen zbog prekršaja nad Petrovićem. Kluž u finišu sa igračem manje.

62.min – Borjan je odbranio jedanaesterac Deaku. Penal je skrivio Aleksandar Dragović koji je zaradio žuti karton. Ipak golman Zvezde je pročitao namjeru i odbranio udarac iskusnog igrača.

61.min – Sjajna akcija Kataija i Ivanića. Došao je igrač Zvezde u sjajnu šansu, ali je Mirko Ivanić želio da uposli Bena i propustio je šansu.

60.min- Dvije sjajne interevencije Milana Borjana. Pro je odbranio pokušaj Manee, a zatim i udarac Petrile proslijedio u korner. Kluž krenuo puno ofanzivnije.

1:2 53.min Milan Pavkov donio novu prednost Crvenoj zvezdi. Ivanić je izbacio loptu u kontru, golman Kluža Balgradeanu je katastrofalno pogriješio i prilikom istrčavanja dodao do protivničkog napadača koji je poslao u praznu mrežu. Nakon ove greške treneru Mariusu Šumudiku je ostalo samo da se prekrsti.

46.min -Na samom startu drugog dijela Katai je poslao odličan pas prema Benu, međutim golman domaće ekipe je stigao do lopte prije napadača.

Nastavljen meč u Klužu.

Crvena zvezda je odlično počela meč, povela 1:0 golom Aleksandra Kataija iz penala u trećoj minuti. Beograđani su zatim kontrolisali meč do 20. minuta kada je Kluž preuzeo inicijativu i prijetio. Na kraju je uspio da dođe do izjednačenja preko Gabriela Debeljuha.

34.min – 1:1 Kluž dolazi do izjednačenja. Uputio je dobar centaršut Kostake a na pravom mjestu bio je Gabriel Debeljuh koji je pogodio.

23.min Velika šansa za Kluž. Deak je šutirao iz dobre pozicije a Borjan je još jednom intervenisao. Pokušao je sad Sigurjonson.

20. min- Kluž se oslobodio pritiska. Pokušavaju domaći da dođu do prilike a prvi udarac ka golu gostiju uputio je Paun.

14.min- Nakon vođstva, Zvezda u potpunosti kontroliše igru. Za sad bez šansi pred golom beogradskog tima.

3.min -Penal za Zvezdu! Katai je siguran iz penala za 1:0. Beograđani sad imaju ogromnu prednost za nastavak meča.

Počeo je meč u Rumuniji. Sudija je Majkl Oliver.

Crveno-bijeli protiv Kluža u Rumuniji imaju sve u svojim rukama – 4:0 iz prve utakmice u Beogradu.

Ipak trener Dejan Stanković ne želi ništa da prepušta slučaju pa je na teren poslao najjači tim koji trenutno može da izvede.

Zvezda želi da od starta dođe do gola koji bi im mnogo olakšao posao u ovoj utakmici a u timu Kluža je napravljeno nekoliko promjena u odnosu na duel u Beogradu.

Sastavi:

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Degenek, Dragović, Rodić, Sanogo, Ben, Kanga, Ivanić, Katai, Pavkov.

Kluž: Arlauskis, Manea, Čobotariju, Graovac, Kamora, Deak, Rodrigez, Sigurjonson, Kostake, Debeljuh, Paun.