ZVEZDA U POLUFINALU KUPA Inđija tvrd orah za tim sa Marakane

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u polufinale Kupa Srbije poslije neočekivan drame u finišu i pobjede nad Inđijom od 2:1.

FOTO DUŠAN MILENKOVIĆ/RAS SRBIJA

Osvajanje treće uzastopne titule Crvenoj zvezdi, očigledno, nije zadovoljilo apetite. Crveno bijeli, kako stvari stoje, neće ostati samo na obećanju da žele poslije 13 godina na “Marakanu” da vrate duplu krunu, pošto su u četvrtfinalu kupa bez mnoog muke eliminisali Inđiju.

Bio je to ples po kiši izabranika Dejana Stankovića, koji su se više nego zasluženo plasirali u polufinale najmasovnijeg takmičenja. Šefovi na terenu, momci koji su držali sve konce igre u svojim rukama, bili su Ivanić i Ben. Doktor Mirko i profesor El Fardu bili igrali su kao u transu i asistirali su jedan drugome za golove. Ruku na srce, imali su i Inđijci prilike, čak su i smanjili u finišu, ali i u tim momentima videlo se da će gosti biti oni koji će se na kraju radovati.

U uvodnim minutima zapravo je viđeno zagrevanje, a kako je vreme odmicalo fudbaleri oba tima su rasplamsali borbu. Prva šansa viđena je u devetom minutu, kada je posle kornera najviši u šesnaestercu Inđije bio Degenek, koji je glavom tukao preko gola. Uzvratio je Čermelj, “na kvarno” iz slobodnjaka dok su se gosti još namještali, ali je i njehgova lopta sa preko 30 metara prohujala iznad prečke Beograđana. Već u sledećem napadu bomba Rodića proletela je pored stative domaćih.

Inđija je mogla do vođstva u 22. minutu, kada je Čermelj, poslije kornera koji je izveo Banjac, imao zicer glavom, ali ga je prozreo Borjan i sačuvao mrežu crveno – bijelih. Poslije mar minuta, priliku za domaće je imao i Brana Ilić, ali je iskosa sa lijeve strane pucao pravo u golmana gostiju. Čermelj je, zatim, opet šutirao sa distance, međutim nije uspio da ugrozi Borjana.

Najbolju priliku Zvezda je stvorila u 29. minutu, kada je El Fardu Ben poslije solo prodora šutirao tik kraj stative Prekovića, koji je praktično već bio savladan. Rodić je, potom, pokušao glavom – bez rezultata.

Ono što su njegovi saigrači propustili, nije Mirko Ivanić u 36. minutu. Ben ga je izvanredno pronašao sa desne strane, pogodio Ivanića koji je bio u silovitom naletu u trepavicu i izabranici Dejana Stankovića su poveli. Posle par minuta, ponovo gol, ponovo Ben i Ivanić u glavnim ulogama, samo obrnutim redosledom. Ivanić je sjajno pronašao Bena, koji je takođe glavom slavladao Prekovića. Bilo je jasno već tada – Zvezda je u polufinalu Kupa.

Poslije desetak minuta igre u drugom poluvremenu, Pavkov je prokockao veliku šansu, kada je dobio loptu od Vukanovića, ali nije uspio da primiri laganu loptu i sprovede je u gol. Mrežu domaćih nije uspeo da zatrese ni Vukanović, pošto je u 65. minutu pogodio stativu. Praktično bez prave šanse, Inđija je smanjila rezultat u 87. minutu preko Jovanovića i donela neizvenost. Pa ipak, Zvezda je privela mirno meč kraju i slavila plasman u polufinale Kupa Srbije.