Besplatno na

ZVEZDA U POLUFINALU KUPA Inđija tvrd orah za tim sa Marakane

Autor:

Foto Dušan Milenković/RAS Srbija

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u polufinale Kupa Srbije poslije neočekivan drame u finišu i pobjede nad Inđijom od 2:1.

Osvajanje treće uzastopne titule Crvenoj zvezdi, očigledno, nije zadovoljilo apetite. Crveno – bijeli, kako stvari stoje, neće ostati samo na obećanju da žele poslije 13 godina na “Marakanu” da vrate duplu krunu, pošto su u četvrtfinalu kupa bez mnoog muke eliminisali Inđiju.

Bio je to ples po kiši izabranika Dejana Stankovića, koji su se više nego zasluženo plasirali u polufinale najmasovnijeg takmičenja. Šefovi na terenu, momci koji su držali sve konce igre u svojim rukama, bili su Ivanić i Ben. Doktor Mirko i profesor El Fardu bili igrali su kao u transu i asistirali su jedan drugome za golove. Ruku na srce, imali su i Inđijci prilike, čak su i smanjili u finišu, ali i u tim momentima videlo se da će gosti biti oni koji će se na kraju radovati.

U uvodnim minutima zapravo je viđeno zagrevanje, a kako je vreme odmicalo fudbaleri oba tima su rasplamsali borbu. Prva šansa viđena je u devetom minutu, kada je posle kornera najviši u šesnaestercu Inđije bio Degenek, koji je glavom tukao preko gola. Uzvratio je Čermelj, “na kvarno” iz slobodnjaka dok su se gosti još namještali, ali je i njehgova lopta sa preko 30 metara prohujala iznad prečke Beograđana. Već u sledećem napadu bomba Rodića proletela je pored stative domaćih.

Inđija je mogla do vođstva u 22. minutu, kada je Čermelj, poslije kornera koji je izveo Banjac, imao zicer glavom, ali ga je prozreo Borjan i sačuvao mrežu crveno – bijelih. Poslije mar minuta, priliku za domaće je imao i Brana Ilić, ali je iskosa sa lijeve strane pucao pravo u golmana gostiju. Čermelj je, zatim, opet šutirao sa distance, međutim nije uspio da ugrozi Borjana.

Najbolju priliku Zvezda je stvorila u 29. minutu, kada je El Fardu Ben poslije solo prodora šutirao tik kraj stative Prekovića, koji je praktično već bio savladan. Rodić je, potom, pokušao glavom – bez rezultata.

Ono što su njegovi saigrači propustili, nije Mirko Ivanić u 36. minutu. Ben ga je izvanredno pronašao sa desne strane, pogodio Ivanića koji je bio u silovitom naletu u trepavicu i izabranici Dejana Stankovića su poveli. Posle par minuta, ponovo gol, ponovo Ben i Ivanić u glavnim ulogama, samo obrnutim redosledom. Ivanić je sjajno pronašao Bena, koji je takođe glavom slavladao Prekovića. Bilo je jasno već tada – Zvezda je u polufinalu Kupa.

Poslije desetak minuta igre u drugom poluvremenu, Pavkov je prokockao veliku šansu, kada je dobio loptu od Vukanovića, ali nije uspio da primiri laganu loptu i sprovede je u gol. Mrežu domaćih nije uspeo da zatrese ni Vukanović, pošto je u 65. minutu pogodio stativu. Praktično bez prave šanse, Inđija je smanjila rezultat u 87. minutu preko Jovanovića i donela neizvenost. Pa ipak, Zvezda je privela mirno meč kraju i slavila plasman u polufinale Kupa Srbije.

Možete da nas pratite i putem aplikacije za Android ili iPhone/iPad.