ZVEZDA U PROBLEMU Beograđani se obrukali u Zadru

Iznenađenje u Zadru! Domaći tim je savladao Crvenu zvezdu 78:76 i tako zakomplikovao borbu Beograđana za plej of, jer im je ovo već peti poraz u 11. kola a u naredna dva kola gostuju kod Primorske i Budućnosti. Zadar je došao tek do druge pobjede.

FOTO AB LIGA /KK ZADAR

Gosti su dobro otvorili duel. Beograđani su stekli devet poena viška(14:5), ali je domaći tim dobrim skokom i realizacijom uspio da uhvati priključak.

U drugoj četvrtini Zadrani su pogodili pet šuteva za tri poena. Domaći tim je poveo 34:30 ali je onda Boriša Simanić pokrenuo goste sa dvije trojke. Zvezda je napravila seriju 10:0, međutim u finišu je u potpunosti zakazala odbrana. Alen je pogađao pa je Zadra uzvratio serijom 9:0 i na odmor otišao sa tri poena viška 43:40.

U nastavku puno grešaka na obje strane. Zvezda je oko 27.minuta uspjela da pređe u vođstvo koje su prokockali pa se u posljednji period ušlo sa vođstvom Zadra 60:58.

Beograđani su otvorili četvrti period serijom 5:0 a opet je ključan bio Boriša Simanić. Zatim je uslijedio dramatičan finiš. Dominik Mavra je pogodio za 78:76 a Zvezda nije uspjela da realizuje tri napada. Na kraju je Mo Faje pokušao da pogodi trojku za pobjedu i promašio.

Alen je ubacio 22 a Mavra 18 poena u pobjedničkom timu. Boriša Simanić je imao 16 a Dejan Davidovac 11 poena u Zvezdi.

Jubilej Kuzmića

Centar Crvene zvezde Ognjen Kuzmić odigrao je u Zadru jubilarnu 100. utakmicu u crvenobijelom dresu, ali ga neće pamtiti po lijepom