Zvezda već zakoračila u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona (VIDEO)

Crvena zvezda je napravila veliki korak ka trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona. Beograđani su na svom terenu savladali litvanskog šampiona Suduvu sa 3:0, a navijače svakako može da osim rezultata raduje i igra koju su “crveno-bijeli” prikazali.

FOTO A. DIMITRIJEVIĆ/RAS SRBIJA

Ekipa Vladana Milojevića je igrala tečno, a sa puno dodavanja u prostor je zbunila rivala i došla do značajne prednosti pred revanš u Marijampolju za sedam dana.

Crvena zvezda je odigrala odlično prvo poluvrijeme u kojem je u potpunosti kontrolisala igru i rezultat. Beograđani su od starta igrali konkretnije, bili puno opasniji. U sredini su Ben i Ebisilio u potpunosti uspostavili igru koja je omogućila da domaći tim prijeti čitavo poluvrijeme.

Na startu Ebisilio je pokušao udarcima iz daljine u trećoj pa 18. minuti, da bi u 22. napokon pogodio. Nakon kornera, oslobodio se čuvara i savladao nemoćnog golmana Suduve Ivana Karduma.

Postignuti gol donio je još veći pritak Zvezde. Prijetio je Miloš Degenek nakon kornera, ali nije pogodio. Ipak u 33. minuti sjajna akcija. Stojković i Ben su izigrali odbranu Suduve, udarac Milića je odbranio golman gostiju, ali se lopta odbila do Radonjića, koji trese mrežu.

Foto A. Dimitrijevic/RAS Srbija

Nastavak je donio pritisak domaćeg tima, koji je imao odličnu priliku, a Stojković je poslao loptu iza leđa Milića. Gosti su zatim imali prvu šansu iz kontre. Bezevičijus je pobjegao Degeneku, ali je bio sebičan i poslao je loptu pored gola.

A onda majstorija Nemanje Radonjića u 58. minuti. Igrač Zvezde se oslobodio čuvara i pogodio rašlje gola Suduve za 3:0.

Nakon gola tempo utakmice je pao, a beogradski tim se trudi da ne napravi grešku i da sačuva veliku prednost koju je stekao.

Utakmica je počela minutom ćutanja za nastradale u požarima u Grčkoj.