ZBOGOM EVROPO! Glupost Žandera KOŠTALA Zvezdu, Olimpijakos kaznio promašaj Tomanea!

Crvena zvezda u posljednjem, 6. kolu grupne faze Lige šampiona gostuje Olimpijakosu, a ovaj meč će da odluči ko će da prezimi u Evropi.

Bajern Minhen i Totenhem su već u nokaut fazi elitnog ranga, a bratski klubovi iz Grčke i Srbije bore se za nastavak takmičenja u Ligi Evrope.

Početni sastavi:

Olimpijakos: Žoze Sa Elabdelui, Merija, Semedo, Cimikas – Giljerme, Kamara, Bukalakis – Podens, El Arabi, Masuras.

Crvena zvezda: Borjan – Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić – Petrović, Ivanić – Garsija, Marin, Vukanović – Tomane.

Navijači oba tima koji su u bratskim odnosima zajednoj navijaju, što se ne viđe često.

KRAJ – Zvezda je ostala bez Evrope, Olimpijakos će nastaviti takmičenje u Ligi Evrope!

90+3 – Zvezda ima za čim da žali, sve je dalje od prezimljavanja u Evropi.

87’ – El Arabi je siguran sa bijele tačke, Olimpijakos je poveo sa 1:0.

86’ – Žander je napravio glupost, bespotrebno je odigrao rukom u svom šesneastercu, penal za domaćina.

84’ – Gosti se grčevito brane, a domaćni ne uspijevaju da pronađu put do gola!

80’ – Grci sve teže osvajaju prostor i sve teže prijete, srpskom timu treba da izdrži još 11 minuta plus sudijsku nadoknadu da prezimi u Evropi.

76’ – Žestok sudar Garsije i Podensa, ali sve će biti u redu, nastaviće igru.

70’ – Borjan je ušao u šut El Arabiju, na loptu je natrčao Podens i poslao je pored gola.

65’ – Boaći je na terenu, zamijenio je Vukanovića.

63 – Podens je varkom izbacio Degeneka, ali je Borjan opet sjajno reagovao.

60’ – Sreća za srpskog šampiona, El Arabi je šutirao glavom i pogodio stativu.

58’ – Izmjena u Zvezdi, igru je napustio Tomane, a na terenu je Van la Para. Beograđani i salje imaju poboljan rezultat.

56’ – Marin je pokušao lijevom mogom, ali je šutirao pravo u golmana.

53’ – Dva uzastopna kornera izveo je Masuras, poslije drugog pokušao je Giljerme, a Borjanbje odlično odbranio.

47’ – Masuras je pokušao glavom, ali jako loše!

46’ – Počelo je drugo pouvrijeme!

Završeno je prvo poluvrijeme, Olimpijakos – Crvena zvezda 0:0.

43’ – Brzo poslije promašaja Portugalca Marin je išao sam prema golu rivala, a umjesto da šutira pokušao je nekoga da proigra i poklonio loptu domaćinu.

42’ – Tomane je preuzeo odgovornost, ali nažalost, sa bijele tačke je pogodio prečku! Velika šteta.

41’ – Penal za Zvezdu, oboren je Marin, prekršaj je napravio Semedo!

37’ – Jovi pokušaj Kamare van šesnaesterca, ali je bio veoma neprecizan.

34’ – Odbrana Zvezde sve lošije reaguje, Milunović nije bio na mjestu, El Arabi je bio sam, ali je glavom poslao loptu preko gola.

32’ – Borjan je spasao Zvezdu, prvo je odbranio pokušaj Podensa, a onda je na loptu natrčao Bukalakis, međutim i ovog puta je golman Zvezde bio na mjestu.

29’ – Prvi žuti karton dobio je Kamara zbog prekršaja nad Marinom.

27’ – Kontranapad gostiju, ali Marin nije izabrao dobru opciju, šutirao je i pogodio Vukanovića koji je bio u ofsajdu.

26’ – Poslije kornera i izbijene lopte sa 20-ak metara je pokušao Kamara, ali je šutirao pored gola.

23’ – Zvezda odoleva pokušajima domaćih, Gobeliić je odlično uklizao El Arabiju koji je tražio penal, ali je sudija Orsato pokazao da se igra nastavi.

20’ – Marin je pokušao iz slobodnog udarca, lopta od živog zida odlazi u korner!

19’ – Pokušao je Giljerme udrcem izvan šesnaesterca, ali je Borjan bio siguran.

17’ – Prekršaj i slobodan udarac za domaće, poslije ubqčene lopte sa lijeve stane pokušao je Semedo, ali neprecizno.

9’ – Nakon početnog ispitivanja snaga krenuli su prvi pokušaji, Vukanović nije dobro šutirao poslije dodavanja Gobeljića, a na drugoj strani pokušao je Kamara.

Pari Sen Žermen – Galatasaraj 5:0

Nosioci na žrijebu koji će da bude održan u ponedjeljak, 16. decembra, u podne, biće PSŽ, Bajern, Mančester Siti, Juventus, Liverpul, Barselona, Lajpcig i Valensija, a iz drugog šešira svoje rivale čekaju Real Madrid, Totenhem, Atalanta, Atletiko, Napoli, Borusija Dortmund, Olimpik Lion i Čelsi.

Prvi mečevi šesnaestine finala na programu su 18. i 19, te 25. i 26. februara, a revanši 10. i 11, odnosno 17. I 18. marta. 2020. godine.