ABA SUPERKUP Zvezda preko Cedevite do finala protiv Budućnosti (FOTO)

Crvena zvezda je u polufinalu ABA Superkupa savladala Cedevitu sa 79:68 i u finalu će igrati protiv podgoričke Budućnosti.

U prva tri minuta meča igra je bila izjednačena, ali je uslijedila serija Beograđana od 11:0 za vođstvo do 16:5. Na prvi odmor seotišlo sa rezultatom 25:16.

Za prva tri i po minuta drugog perioda Zvezda je napravila seriju od 15:2 i povela sa 40:18, a poslije 20 minuta igre na semaforu je stajalo 45:27.

Sjajan je u tom periodu bio Muhamed Faje sa 15 poena, pogodivši četiri trojke (po dvije u svakoj četvrtini) iz isto toliko pokušaja.

U trećem periodu zagrebačka ekipa je uspjela da smanji rezultatski defici. S takvom igrom nastavila je i u posljednjem periodu najviše zahvaljujući odličnoj odbrani i velikom broju ofanzivnih skokova, te je na tri minuta i 40 sekundi prije kraja stigla na svega šest poena zaostatka.

Ipak, srpski tim nije dopustio protivniku da u finišu dođe do preokreta. Zakazao je borbu za trofej sa ekipom Budućnosti, protiv koje je igrala finala u protekloj sezoni ABA lige, a taj meč se igra sutra uveče u Laktašima (21 čas).

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Džo Reglend sa 20, Muhamed Faje je ubacio 15, a Stratos Perperoglu 11 poena.

Na drugoj strani četiri igrača su ubacila po 10 poena, a to su Andrija Stipanović, Pablo Agilar, Džastin Kobs i Vitor Benite.