Bivši igrač Zvezde postigao golčinu za prvenac u novom klubu (VIDEO)

Fudbaleri Apoela savladali su na svom terenu Apolon 3:1 a nekadašnji igrač Crvene zvezde, El Fardu Ben, postigao je prelijep gol iz slobodnog udarca.

Igrači Crvene zvezde proslavljaju pogodak

Nije Benu puno trebalo da se uklopi, pa je na trećem meču za novi tim, a prvoj utakmici u kojoj je svih 90 minuta proveo na terenu, uspio da postigne pogodak. I to kakav!

Apoel je do ove pobjede stigao poslije preokreta. Joanis Pitas je pogodio za Apolon na samom startu meča, a drugi pogodak poništen mu je zbog ofsajda. U nastavku – potpuni preokret! Četa Vladana Milojevića upalila je motore, a Kvilitaja je izjednačio u 49. minutu. Ndongala je donio potpuni preokret u 75. minutu, a Ben je u finišu stavio tačku na ovaj meč.

Apoel se trenutno nalazi na drugom mestu šampionata Kipra sa 49 bodova, jednim manje od AEK-a iz Larnake, ali i utakmicom više od najvećeg rivala za titulu.

El Fardu Ben jedan je od najboljih stranaca koji su ikada igrali u srpskom fudbalu.

Ljubimac “delija” za Crvenu zvezdu nastupao je punih pet godina i uspio je da skupi 196 utakmica na kojima je postigao 83, a namjestio 47 golova. Osvojio je pet titula i dva Kupa, a vrijeme za rastanak došlo je u ovom zimskom prelaznom roku kada je pojačao tim sa Kipra.