DOBAR SAMO START Igokea lako pala u Podgorici

Dobar početak, loš nastavak i poraz na kraju! Igokea nije uspjela da napravi iznenađenje u derbiju ABA lige jer je Budućnost slavila 81:68.

Košarkaši Igokee odlično su otvorili meč u Podgorici gdje su sjajnom odbranom zaustavili domaći tim i uz odličnu partiju Džejmsa Robinsona došli do plus 12 (24:12).

U drugoj četvrtini probudio se Džastin Kobs, koji je krenuo da komanduje  ekipom Budućnosti. Podgoričani su uspjeli da preuzmu igru u svoje ruke i prešli u vođstvo.

U trećoj četvrtini ekipa iz Crne Gore je iskoristila period lošije igre Igokee (ubacili samo 13 poena) te su sačuvali prednost, pa su u posljednjem periodu imali i maksimalnih plus 17 (64:47).

U pobjedničkom timu Di Džej Sili je imao 21 poena, dok su Kobs i Rid dodali po 16 poena. Kod Igokea Džejms Robinson je imao 13, a Markel Stars poen manje.

Budućnost je odlično šutirala za tri poena šest od 12 pokušaja.