FAVORITI PO PLANU Preokret Krupe, burno u Istočnom Sarajevu i goleada Zvijezde 09

Derbi 18. kola Prve lige Republike Srpske u Prijedoru pripao je fudbalerima Krupe koji su sa 2:1 savladali domaći Rudar.

Fudbaleri Rudar Prijedora poraženi od Krupe

Lider na tabeli uspio je brzo da se oporavi od početnog šoka i gola Filipa Mikića u 20. minutu, jer je već do poluvremena preokrenuo rezultat zahvaljujući kapiteni Milošu Peroviću i najboljem strijelcu lige Srđanu Mrziću.

Dugoplasirani tim lige Sloboda iz Novog Grada upisala je vrlo važnu pobjedu na gostovanju kod Slavije – 3:2. Utakmica je bila vrlo zanimljiva ponekad i na ivici incidenta, a crveni karton zaradio je trener domaćih Bojan Regoje. Sudija Dragan Todić imao je prilično težak zadatak i utisak je da se nije baš najbolje snašao, ali to ne umanjuje pobjedu gostiju. Golove za Slobodu postigli su Mujo Smajić, Predrag Vladić i Ensar Imamagić, dok su za domaće bio precizan Vladan Mandić i Sergej Tomić u samom finišu meča. Domaći su u nadoknadi tražili penal, ali je arbitar procijenio d anije bilo igranja rukom u šesnaestercu Slobode.

Favoriti su uglavnom opravdali uloge u ovoj rundi, pa je stanje na tabeli u samom vrhu nepromijenjeno. Profitirala je Zvijezda koja je iskoristila jučerašnji poraz Laktaša i probila se na treće mjesto.

Vrlo ubjedljiva bila je ekipa iz etno sela Stanišići koja je sa 6:2 kući ispratila Omarsku. Nemanja Kojić je već u 5. minutu pogodio za 1:0, ali je Marinko Rastoka ubrzo poravnao rezultat. To je bilo sve od gostiju sve do samog kraja kada je poraz ublažio Darko Romanić. U međuvremenu domaći su postigli četiri gola. Abid Mujagić je pogodio dva puta, prvenac je postigao mladi fudbaler iz Gane Vadze Godsvil, a među strijelce se upisao Andrija Janjić. Konačan rezultat postavio je Ševkija Resić u nadoknadi vremena.

Ostali rezultati 18. kola: Drina (Z) – Tekstilac 1:0, Ljubić – Sutjeska 3:1, Podrinje – Modriča 2:0. Juče: Željezničar ST – Laktaši 2:0, Radnik – Famos 1:0. Sutra igraju: Sloboda (MG) – Kozara (14).

Plasman: Krupa 49, Sloboda (NG) 45, Zvijezda 09 37, Laktaši 37, Radnik 33, Sutjeska 32, Slavija 30, Rudar P. 25, Željezničar ST 23, Ljubić 22, Drina (Z) 19, Omarska 18, Kozara 16, Podrinje 16, Sloboda (MG) 15 (-1), Famos 15, Tekstilac 14, Modriča 13.