Kome treba ovakav fudbal: Velež na pogon Haskića vidi polufinale sa modričke oranice

Fudbaleri Veleža napraviili su značajan korak ka plasmanu u polufinale Kupa BiH, jer su po vrlo teškom terenu u Modriči savladali dobojsku Slogu sa 3:0.

Nemogući uslovi za igru u Modriči

Pravo je pitanje kome treba ovakva utakmica i ko je dozvolio da meč bude odigran, jer je teren stadiona „Dr Milan Jelić“ poslije tri dana padanja snijega i kiše bio kao oranica. O fudbalu ne može ni da se priča, a posljedice „uslova“ nažalost su osjetili fudbaler domaćih Milan Lalić koji je morao da izađe već u 15. minutu, dok je petnaestak minuta kasnije slično prošao igrač gostiju Emir Halilović.

Velež je došao u vođstvo u 53. minutu kada je Nermin Haskić postigao gol za 0:1. Domaći su imali sjajnu šansu da srignu do izjednačenja, ali je golman Mostaraca odbranio jedanaesterac Obradu Starčeviću, pošto ga je prethodno skrivio. Nevolje za Slogu nastavljene su pošto je Franko Dadić dobio drugi žuti karton, a potom je Haskić u samom finišu postigao još dva gola i trasirao put braniocu trofeja ka polufinalu.

S obziromm na uslove, treba pohvaliti igru i borbenost oba tima, a posebno „rođenih“ koji su odigrali fantastično u drugom poluvremenu.