Ostalo

LEKCIJA CRNOGORCIMA Francuzi i dalje u borbi za polufinale

Francuska je ubjedljivo savladala Crnu Goru 36:27 i popravila svoje šanse u borbi za plasman u polufinale i boriće se protiv Danske koja je već osigurala borbu za medalje.

„Lavovi“ su se držali 20-ak minuta (11:11), a kada je rival pojačao odbranu i zatvorio bukvalno sve prilaze golu. U finišu prvog poluvremena Francuska je stekla četiri gola prednosti, a u nastavku povećavala razliku, dok su crnogorski rukometaši izgubili energiju, defanzivni sistem i napadački ritam.

Crna Gora će se protiv Islanda boriti za treće mjesto u grupi. Pobjeda bi donijela duel za peto mjesto u Evropi (osim ako desetkovana Holandija ne pobijedi Hrvatsku), što bi bio senzacionalan uspjeh.

Mem je postigao sedam golova za Francusku, dok je identičan učinak u poraženom timu imao Marko Vujović.