Osim slavio protiv svojih: Veležu tri boda u duelu sa Željezničarom

Fudbaleri Veleža su ostvarili prvu pobjedu u tekućoj sezoni Premijer lige BiH, a u Gabeli su kao domaćini savladali Željezničar sa 3:1.

Domaće je u vođstvo doveo Dejanović u 35. minutu poslije asistencije Pršeša, a sa rezultatom 1:0 se otišlo na odmor.

Sarajevski tim je izjednačio poslije nepuna četiri minuta igre u nastavku kada je na ubacivanje Malića natrčao Štilić i poslao loptu u mrežu.

Igrao se 71. minut kada je Anđušić glavom poslao loptu u mrežu nemoćnog Muftića poslije centaršuta Pavića novo vođstvo Mostaraca, a konačan rezultat postavio je Haskić u sudijskoj nadoknadi utakmice.

Tako je sadašnji trener “Rođenih” Amar Osim upisao pobjedu protiv kluba s kojim se proslavio, s obzirom da je sa timom sa Grbavice osvojio pet titula u Premijer ligi i četiri trofeja u Kupu BiH.