PETARDA ŠVAJCARACA Džaka pogodio na "Karađorđu", tzv. Kosovo izvuklo bod u Izraelu

Fudbaleri Švajcarske potvrdili su ulogu velikog favorita u susretu sa Bjelorusijom koju su potukli na novosadskom "Karađorđu" 5:0 (3:0), u meču 1. runde kvalifikacija za Evro 2024.

Granit Džaka

Kao što je poznato, meč je igran u Novom Sadu zbog suspenzije koju je UEFA izrekla Bjelorusima, bez prisustva navijača.

Švajcarska je pobjedu obezbijedila već u prvih pola sata igre, a sva tri pogotka u tom periodu postigao je omaleni veznjak Lugana Renato Štefen.

Bjelorusi su bili nokautirani i jedino pitanje koje se od tada postavljalo je kolikom razlikom će biti izražena pobjeda.

Švajcarska je u nastavku meča postigla još dva gola, a jedan je bio u režiji Granita Džake, koji je danas upisao i asistenciju. Fudbaler Arsenala bio je precizan u 62. minutu, da bi tri minuta kasnije pripremio šansu koju je u pogodak pretvorio Amduni.

U grupi u kojoj su ove dvije selekcije, još su i reprezentacija tzv. Kosova koja je u Izraelu izvukla bod (1:1), dok se od 20:45 sastaju Andora i Rumunija. Turska je u grupi D poslije preokreta slavila u Jermeniji sa 2:1.