PREKID MEČA Igrač slavio gol, navijač utrčao na teren i napravio haos (FOTO, VIDEO)

Odluka o tome ko će se uz fudbalere Avra vratiti u francusku elitu pašće naknadno pošto je meč Bordo - Rodez prekinut zbog napada na fudbalera gostiju.

neredi na utakmici u francuskoj

Zbog toga će drugoplasirani Mec morati da sačeka administrativnu odluku o prekinutoj utakmici. Oni su trenutno drugi sa tri boda više od Bordoa.

Rodez, koji samo pobjedom u Bordou može da izbjegne ispadanje u treću ligu, poveo je golom Lukasa Buadesa u 22. minutu. Dok je Buades sa saigračima slavio gol, jedan navijač Bordoa mu je prišao i odgurnuo ga, a poslije dužeg vjećanja sa delegatom, glavni sudija meča je odlučio da prekine utakmicu.

Konačna odluka o utakmici “pašće” u ponedjeljak. Kako mediji navode postoje dvije opcije. Da se  nastavi od trenutka prekida ili će biti registrovana službeno pobjedom gostiju.

Mec je pobijedio Bastiju 3:2 i sad ima 72 boda, tri više od Bordoa, ali i za pet golova bolju gol razliku i više postignutih golova, pa je praktično već obezbjedio povratak u elitu.

Bordo bi, ukoliko se nastavi prekinuti meč protiv Rodeza, morao da postigne šest golova za manje od 70 minuta, a da pri tome ne primi nijedan, da bi se vratio u francusku elitu.

Ukoliko utakmica u Bordou bude registrovana službenim rezultatom kao pobjeda gostiju, Rodez će opstati u drugoj ligi, a Mec će se vratitu u društvo najboljih, piše Nova.rs.