SRPSKA VEZA Vlahović dva puta, Kostić jednom za vrlo bitan trijumf Juvea (VIDEO)

Fudbaleri Juventusa savladali su Salernitanu sa 3:0 kao gosti u meču 21. kola Serije A, a u ključnoj ulozi bili su srpski fudbaleri.

Dušan Vlahović

Dušan Vlahović je postigao vodeći gol u 26. minutu sa penala, te na taj način prekinuo post koji traje više mjeseci. Posljednji gol u prvenstvu postigao je još 15. oktobra 2022. godine, a od tada se i njemu i Juventusu izdešavalo mnogo malera.

Ukupno je dao sedam golova u prvenstvu po čemu je 10. najbolji strijelac u Seriji A. U finišu poluvremena pogodio je i drugi srpski as Filip Kostić.

Poslije pauze nije mnogo trebalo Vlahoviću da opet zablista. Dobio je loptu u prostor od Fađolija, a onda je iz prve šutirao tako da Očoa ništa nije mogao posle ovog udarca, osim da izvadi loptu iz gola.

Juventusu je ova utakmica izuzetno bitna pošto su ostali bez 15 bodova zbog kazne, a navodno mogli bi da dobiju još jedan minus u vidu čak 20 bodova. Zbog toga su im bili neophodni bodovi kako ne bi došli u situaciju da se nađu u zoni ispadanja.