Ubjedljiv trijumf Škota: Pregazili nemoćne Ukrajince i napravili krupan korak ka eliti

Fudbaleri Škotske su sa 3:0 savladali Ukrajinu u okviru grupe 1, B divizije Lige nacija.

Domaćin je od početka do kraja bio konkretniji, ali je otpor Ukrajinaca uspio da slomi tek u samoj završnici utakmice. Škoti su bili i te kako raspoloženi da se pokažu pred svojim navijačima, a odnos snaga dobro oslikava podatak da su uputili 23 šuta ka protivničkom golu.

Sve bi to lako moglo da padne u vodu, da su Ukrajinci izdržali još dvadesetak minuta. Otpor gostiju uspio je da Džon Megin, koji je dobio pas u kazneni prostor, oslobodio se čuvara u udarcem iz okreta poslao loptu u mrežu u 70. minutu.

Od tog momenta su Škoti lakše disali, dok su Ukrajinci djelovali nemoćno, te nisu imali odgovor na njihovu igru. Tim Stivena Klarka je do novog gola došao u 80. minutu preko Lindona Dajksa, koji je bio najbolji u skoku nakon kornera, te je glavom uvećao vođstvo svoje selekcije. Isti igrač je postavio konačan rezultat utakmice u Glazgovu sedam minuta kasnije, takođe glavom, piše Sportal.

Škoti su ovom pobjedom došli do devetog boda i prvog mjesta u grupi, Ukrajina je druga sa dva manje, Irska treća sa četiri, a na posljednjem mjestu je Jermenija sa tri boda.