DOBAR DAN SRPSKOG FUDBALA Nakon Zvezde, i Partizan uspješan u Evropi, crno-bijeli pobijedili Anortozis

Fudbaleri Partizana pobijedili su kiparski Anortozis rezultatom 2:0 u utakmici 1. kola Lige konferencija koja je odigrana u Nikoziji.

Crno-bijeli su imali kontrolu nad utakmicom, a izuzev pokušaja Hristodulopulosa domaći nisu imalu ozbiljnijih prilika u prvom dijelu.

Partizan je poveo kada se dobro snašao Kvinsi Menig, koji je dobro pratio situaciju i postigao svoj prvenac u crno-bijelom dresu.

Nastavio je Partizan da napada i u drugom poluvremenu, a to se isplatilo u 68. minutu kada je Rikardo Gomeš fantastičnim pogotkom postavio konačan rezultat.

Tok meča:

68.’ GOOOOOOL 2:0 Rikardo Gomeš je fantastičnim golom doveo crno-bijele u vođstvo od 2:0. Partizan će. po svemu sudeći. ući u mirnu završnicu.

51.’ I u nastavku prvi je zaprijetio Partizan. Odlično su crno-biejli razvili kontru četiri na tri, Natho je proigrao Gomeša, ali mu je lopta prešla preko noge i otišla visoko preko gola.

41.’ GOOOOOL 1:0 Partizan vodi, Menig je strijelac. Holanđanin je sjajno ispratio šut Lazara Markovića i odbitak od golmana Lorije, te smjestio loptu u mrežu za 1:0.

36.’ Još jedna velika prilika za Partizan Ovog puta Šćekić, ostao je potpuno sam poslije kornera na drugoj stativi, ali je Lorija ponovo odbranio.

19.’ – Marković je pokušao sa lijeve strane, ali je šutirao pravo u golmana. Imao je i boljih rješenja, Mening i Gomeš su čekali centaršut.

15.’ – Partizan ima inicijativu, stvara prilike. Stopostotnu je propustio Miljković. Odlična akcija Natho – Šćekić – Miljković, ali je golman Lorija odbranio njegov udarac.

12.’ – Zaprijetili su i domaći, Hristodulopulos je šutirao sa oko 30 metara, Popović uspio nekako da odbrani.

6.’ – Partizan je izveo prvi korner na utakmici, još uvijek bez pravih prilika.

Srpski i kiparski tim nikad dosad nisu igrali zvaničnu utakmicu, a uloga favorita je na strani Partizana koji je sigurno neće lako opravdati.

Stanojević za prvi meč u grupi neće računati na Nemanju Miletića, Danila Pantića i Sejdubu Sumu, dok za Anortozis u sastavu neće biti Demetris Kristofi, Andreas Krisostomou i Hofhanes Hambardzumjan.

Sastavi:

Anortozis: Lorija – Korea, Arajuri, Risvanis – Hušbauer, Popović, Artimatas, Anderson – Hristodulopulos, Rusijas, Varda.

Partizan: Popović – Miljković, Vujačić, Saničanin, Obradović – Zdjelar, Šćekić – Marković, Natho, Menig – Rikardo