VRHUNSKA FORMA Stefana Birčevića, izmaklo mu drugo MVP priznanje zaredom u Ligi šampiona

Nakon tri vezane pobede u plej-of fazi FIBA Lige šampiona, Kluž je zabilježio prvi poraz.

Rumunska ekipa je izgubila od Unikahe rezultatom 86:70, a najbolji akter utakmice bio je Stefan Birčević kojem je drugo uzastopno MVP priznanje izmaklo zbog neuspeha svog tima.

Bivši srpski reprezentativac je bio najkorisniji u pobjedi nad Prometejem, a sada je ponovo imao najveći indeks u jednom meču FIBA Lige šampiona.

Umalo da ponovo to bude dabl-dabl, pošto je u porazu od ekipe iz Malage Birčević zabeležio 17 poena i osam skokova, za 22 indeksna poena, jedan više od Aksela Butila iz Unikahe koji je bio MVP susreta.

Presudna je bila poslednja četvrtina u kojoj je rumunski tim poklekao i izgubio meč. Unikaha je bolje otvorila susret, ali je Kluž uspeo da preokrene i na poluvremenu ima pola koša vođstva.

Nerešeno je bilo na startu poslednjeg perioda, a on je pripao Unikahi rezultatom 30:14, ujedno i prelomio celu utakmicu.

Kluž je prvi u grupi “K” sa tri pobjede i jednim porazom, Unikaha je druga uz učinak 2:2, a treći Ostende koji ima tri poraza i neodigran meč sa Prometejem koji je odustao od takmičenja zbog rata u Ukrajini, a imao je dve pobede i poraz. To znači da je tim Stefana Birčevića jednom nogom već u četvrtfinalu Lige šampiona.

Podsećanja radi, Kluž je u takmičenje došao preko kvalifikacija u kojim nije bio favorit, izgubio samo jedan meč u regularnom dijelu sezone i sada drugi u ovoj fazi, kao i jedan jedini u Rumuniji u polufinalu kupa te ove sezone ima učinak od 35 pobeda i tri poraza!