ZVEZDA PALA U FINIŠU Trojke prikucale Beograđane na dno

Crvena zvezda je doživjela novi šesti poraz u Evroligi. Fenerbahče je zadržao lidersku poziciju pobjedom 93:79.

Beograđani su odigrali meč pun oscilacija a jedina stvar koja može da raduje navijače crveno bijelih je dobra partija Nemanje Nedovića kao i povratak Ognjena Kuzmića. Na kraju Zvezdi je presudila loša odbrana kada je domaći tim vezao tri trojke u posljednjem periodu.

Filip Petrušev je na početku bio raspoložen pa je gostujući tim vodio 6:5. Fener je za dva i po minuta napravio seriju 13:0 i preokrenuo meč. Ipak, ulazak Nedovića i Kuzmića vratio je sigurnost pa su Beograđani pri rezultatu 23:12 napravili seriju 10:0 i vratili se u meč.

Zvezda je nakon izjednačene druge četvrtine uspjela da napravi seriju 7:0 na startu trećeg dijela. Međutim , turski tim je podigao odbranu i okrenuo rezultat. U posljednjem periodu gostujući tim se držao do 67:70. Tada je na trojku Nedovića uzvratio Gudurić a zatim je pogodioi Kalates pa je dva puta bio uspješan u narednim minutama Mahmutoglu i domaći tim je slomio otpor Beograđana.

Motli je dominirao sa 25 poena i 10 skokova, dok je Mahmotuglu imao 20. U poraženom timu Zvezde Nemanja Nedović je ubacio 17 poena. U narednom kolu begradski tim je domaćin Asvelu.