BAJERN OSIGURAO NOKAUT FAZU Pobjeda Juventusa u Moskvi

Fudbaleri Bajern Minhena došli su do četvrte pobjede iz isto toliko odigranih kola u grupnoj fazi Lige šampiona, poražen bio je Olimpijakos sa 2:0.

Prvi pogodak na utakmici viđen je u 69. minutu kada je golgeterski niz u Evropi nastavio Robert Levandovski, a 20 minuta kasnije među strelce upisao se i Ivan Perišić.

Pobjeda od dva gola i apsolutna dominacija Bavaraca na terenu. Grčki tim gotovo da nije ugrozio Manuela Nojera koji je sat i po vremena čekao na šut koji bi išao u okvir kola iza njega, ali ga nije dočekao. Najopasniju priliku za goste imao je Lazar Ranđelović u prvom poluvremenu nakon greške defanzivaca Bajerna, ali je srpski fudbaler šutirao veoma loše.

U drugo poluvrijeme minhenski tim ušao je dodatno ofanzivno, napadao iz svih oružja i dve trećine vremena imao loptu u poskedu. Takav fudbal isplatio se na oko 20 minuta do kraja utakmice.

Kingsli Koman je prošao po desnom krilu, a defanzivci Olimpijakosa su ga začuđujuće lagodno pratili, bez presinga. Francuski reprezentativac je zatim centrirao na prvu stativu, tačno tamo gde je Levandovski utrčavao i spoljnim dijelom kopačke, gotovo refleksno, loptu odbio iza Hozea.

Ivan Perišić je dotukao crveno-bijele minut nakon što je ušao u igru. Zamijenio je Serža Gnabrija i odmah krenuo u trk u kontri iz koje su domaći stigli do gola. Toliso je odlično istrčao i pokušao da po zemlji centrira za Levandovskog, ali se Merija u želji da izbaci loptu spetljao i odigrao povratni pas za Hrvata koji je to kaznio.

Bajern Minhen je i definitivno obezbedio plasman u narednu rundu Lige šampiona, dok je posao Olimpijakosu dodatno otežan. Grci su ostali na jednom bodu osvojenom u utakmici protiv Totenhema, te su poslednji u grupi.

U drugoj utakmici koja je završena do ovog trenutka Juventus je pobijedio Lokomotivu iz Moskve rezultatom 2:1. Povela je “stara dama” preko Remzija u četvrtom minutu da bi Mirančuk u 12. svom timu donio izjednačenje. Na odluku o pobjedniku čekalo se do doboko u sudijskoj nadoknadi, u 93. minutu Košta je pogodio za trijumf izalijanskog tima.

Juvantus vodi na tabeli sa 10 bodova ispred Atletiko Madrida koji ima sedam i utakmicu manje. Treća je Lokomotiva sa tri boda, a bez bodava ali sa utakmicom manje na začelju je Bajer Leverkuzen.