BAJIĆ PONOVO PRIJETI IGRAČIMA "Biće otkaza, pojedinci su se digli iznad tima"

Još jednu lošu utakmicu su odigrali košarkaši Igokee, poraženi su od Cibone rezultatom 97:84, i propustili su priliku da kolo prije kraja lige i teoretski izbjegnu baraž i osiguraju osmo mjesto na tabeli.

Trener Aleksandrovčana Dragan Bajić čestitao je Ciboni na zasluženoj pobjedi, a svojim igračima poručio da će pojedinci veoma brzo morati da pakuju  kofere.

Čestiam Ciboni na zasluženoj pobjedi. Kako smo krenuli u sezoni, jako loše, tako smo i završili i odigrali posljednju utakmicu na domaćem terenu. Upozoravao sam kroz treninge da neće biti lako, međutim nisam uspio da u to uvjerim igrače. Mnogo toga mi se ne sviđa u mom timu, mnogo je nezadovoljstva, mnogo sujete mnogo reakcija jednih na druge što nije praksa u ekipama koje sam ja vodio. Nije ovo onaj tim koji se skupio u četiri kola kada smo pobijedili. Ja znam srž problema ali vidjećemo sa ljudima iz kluba kako da te probleme riješimo.  Nedopustivo je da igrači imaju ovakve uslove, a da imaju ovakav odnos prema igri. Pojedinci su se postavili iznad tima, ne samo jedan nego ih je bilo više.  Poslije povratka iz Amerike Grin nije onaj koji je bio prije, nije isti ni po jednom segmentu igre, po ponašanju, a prate ga još neki igrači i to tako neće ići.  Dosta sam igrača otpustio od kako sam došao ali mislim da će ih biti još. Iz mnogih razloga su mi vezane ruke jer su se pojedinci digli iznad tima. Ipak Nadam se da će sve dobro završiti po nas da ćemo izboriti opstanak i izbjeći baraž – rekao je Bajić koji se osvrnuo i na sam meč protiv Cibone.

– Što se tiče utakmce, mnogo dekoncentracije u odbrani. Teško je pobijediti bilo koji tim koji da 17 trojki ali nedopustivo je da Cibona napravi deset skokova u napadu i da postigne 17 poena iz drugog posjeda. To su neke stvari koje su prelomile ovu utakmicu. Krajem poluvremena smo imali loš izbor šuteva. Smogli smo snage da se vratimo u nastavku u nekim momentima ali to nije bilo dovoljno protiv tima kakav je Cibona – zaključio je trener Igokee Dragan Bajić.