BANOVIĆIMA TROFEJ KUPA BIH Čelik bez snage za završnicu

Košarkašice Banoviće pobjednice su Kupa Bosne i Hercegovine. Banovići su u finlu pobijedili Čelik rezultatom 86:56.

Čelik je odlično otvorio utakmicu i nakon deset minuta tim iz Zenice imao je prednost od tri poena (20:17), međutim, kvalitet i širina rostera Banovića došla je do izražaja u nastavku pa su nominalno gošće u ovom meču došle do vođstva na poluvremenu od 41:36.

U poslednjih deset minuta Banovići su ušli sa 11 poena viška, a odmah na otvaranju četvrte dionice Milica Zeljković pogađa za pus 13, a potom ista igračica pogađa i za vođstvo od 66:51. Već tada je bilo potpuno jasno da će trofej otići u Banoviće. Za više od osam minuta poslednje četvrtine Čelik je postigao samo tri poena pa su Banovići do pehara došli više nego ubjedljivom pobjedom.

Najefikasnije u finalu bile su Jovana Marković kod Banovića sa 25 koševa, a identičan učinak u ekipi Čelika imala je Anida Ćorović.

Košarkašice Banovića sinoć su u polufinalu pobijedile Orlove sa 74:70 dok je Čelik bio bolji od Mladog Krajišnika rezultatom 68:62