BARSA NA POBJEDU OD BERLINA Petrušev od junaka do tragičara u neizvjesnom meču u Pireju

Košarkaši Barselone pobijedili su Olimpijakos u Pireju rezultatom 82:80 poslije produžetka i sada vode sa 2:1 u četvrtfinalnoj seriji plej-ofa Evrolige.

Petrušev i da Silva

Nakon regularnih 40 minuta je bilo 71:71.

Ova dva tima će se za dva dana sastati na istom mjestu, kada će španski tim imati “meč loptu” za odlazak na fajnal-for, koji će se igrati u Berlinu.

Aspolutni tragičar Olimpijakosa u još jednoj iscrpljujućoj utakmici ovih timova bio je srpski centar Filip Petrušev. On je bio najefikasniji igrač Olimpijakosa na meču sa 18 poena, spremale su mu se naslovne strane kao heroju, ali…

U posljednjoj sekundi produžetka je nepotrebno faulirao Džabarija Parkera, pri rezultatu 80:80, poslao ga na liniju za slobodna bacanja, a ovaj je pogodio 2/3 i donio veliki trijumf gostima.

U prve dvije dionice se vodila prava “rovovska” borba u dvorani “Mira i prijateljstva”, domaćin je sve vrijeme bio za korak ispred, nije uspijevao da napravi neku osetniju prednost, išao je do +8, a nakon 20 minuta je imao +5.

Barselona se probudila u trećoj četvrtini, pogodila nekoliko teških trojki, sve je u samom finišu začinio Džabari Parker, pa su Katalonci ovaj period dobili rezultatom 25:14 i u odlučujući kvartal ušli sa vođstvom od 57:51, što im je bila i najveća razlika do tada na meču.

U posljednjih 10 minuta smo gledali pravu rezultatsku “klackalicu”, žestoke odbrane i brojne smjene u vođstvu, ali žustriji i hrabriji su bili crveno-bijeli.

Kada se rezultat lomio pojavio se Filip Petrušev, zalijepio “rampu” Janu Veselom, a potom uzeo šut u beznađu i pogodio trojku sa devet metara, za 67:63 na 2,33 minuta do kraja.

Barsa je tada bila na koljenima, ali se vratila i poenima Laprovitole na sedam sekundi do kraja izjednačila na 71:71.

Barcokas je zvao taj-aut, poslije kog je Olimpijakos krenuo po pobjedu, imao je Vilijams-Gos lepu poziciju za šut, ali nije pogodio, pa je meč otišao u produžetak.

U dodatnih pet minuta je domaća ekipa bolje krenula i nošena ogromnom podrškom sa tribina, uz jako teške pogođene šuteve Mekisika i Fala, je stigla na korak do pobjede.

Međutim, nije dao Satoranski, vratio je Barsu u egal, Olimpijakos je promašio svom poslednji napad, gostima su ostale tri sekunde, a Petrušev je potpuno nepotrebno faulirao Džabarija Pakrera na šutu za tri. Amerikanac je ubacio prva dva bacanja, treće je namjerno promašio i to je bilo to…