BARSA NOKAUTIRANA Parižani na pragu četvrtfinala, i Liverpul na dobrom putu

Fudbaleri PSŽ-a i Liverpula pobjedama, i to ubjedljivo izvojevanim na gostujućim terenima, ostvarili su nokaut fazu Lige šampiona.

Očekivao se veliki derbi, ali barem rezultatski, to se nije dogodilo na meču između Barselone i PSŽ-a. Parižani su u prvom meču četvrtfinala slavili sa visokih 4:1, i to u gostima, što im daje džinovsku prednost pred revanš.

Pobjedu je večeras ostvario i Liverpul protiv Lajpciga sa 2:0.

Otvaranje utakmice nije izgledalo loše za Barselonu; Mesi je u 27. minutu iz penala svoj tim doveo u vođstvo,

Međutim, Mbape je do poluvremena uspio da izjednači. Nije se tu Francuz zaustavio. U 65 minutu je pogodio za 2:1, u 70 Kin je postigao i treći gol za Parižane, a onda se Mbape još jednom upisao u strijelce i u 85. minutu postavio konačan rezultat.

Lajpcig je u Budimpešti bio domaćin Liverpulu, koji je sa 2:0 slavio pobjedu, a golove su postigli Salah u 53. i Mane u 58. minutu.