BARSELONA I LIVERPUL MEĐU OSAM Poznati svi učesnici četvrtfinala Lige šampiona

Ako su Barselona i Liverpul u prvim mečevima ostali dužni svojim navijačima, onda su to ova dva kluba u potpunosti nadoknadila u revanšima. Katalonci su nakon remija (0:0) u prvom meču, večeras u drugom duelu, na “Nou kampu”, pobijedili Lion sa 5:1. Mnogo teži posao imao je Liverpul koji je igrao protiv Bajerna, ali su izabranici Jirgena Klopa bili briljantni i upisali pobjedu u gostima sa 3:1.

Velika borba viđena je u Minhenu, a gosti prvi dolaze do vođstva u 26. minutu kada je Mane iskoristio asistenciju Van Dajka i poslao loptu u mrežu.

Auto-golom Matipa u 36. minutu Bajern stiže do izjednačenja što je bio  i konačan rezultat prvog poluvremena. Bio je ovo rezultat koji Liverpul vodi dalje, a onda su Van Dajk u 64. i Mane u 86. minutu postavili konačan rezutat.

U drugom meču, mrežu Liona načeo je Leo Mesi golom iz penala u 18. minutu, da bi Kutinjo u 31. povisio na 2:0. Tusard je u drugom poluvremenu prepolovio vođstvo Katalonaca ali je Mesi u 78. minutu pogodio za 3:1. Pike je samo tri minute kasnije potvrdio prolazak Barse. Peti gol za Katalanoce postigao je Dembele u 86. minutu.

Osim Bajerna i Barselone, plasman u četvrtfinale obezbjedili su Manester Siti, Juventus, Mančester Junajted, Totehem, Porto i Ajaks.

Žrijeb parova za narednu rundu održaće se u petak.