Baskonija se ne predaje, serijom od 15:0 izborila četvrti meč sa Fenerbahčeom

Košarkaši Baskonije se ne predaju u četvrtfinalnoj seriji protiv Fenerbahčea. Baskijci su slavili u trećoj utakmici 88:83 i tako smanjili rezultat na 1:2 u seriji.

FOTO JOSE RAMON GOMEZ/EPA

Treći meč je pripao domaćinu, koji je nakon vođstva u 17. minuti to uspio da zadrži do kraja meča. Turski tim je zaprijetio u 29. minuti kada je prišao na samo poen zaostatka (67:66)  Baskonija  je međutim na startu posljednje četvrtine napravila seriju 15:0 i riješila meč.

U timu Baskonije Buboa je imao 21 poen, a za tri je sjajno šutirao (4 od 6). Kod Fenerbahčea Jan Veseli je imao 17 poena.

Marko Gudurić je u poraženom timu imao 12 poena, a zanimljivo, sve je dao u šutu za tri poena iz pet pokušaja, dok je Nikola Kalinić ubacio dva poena.

Pred treću utakmicu je Tore Šengelija dobio priznanje za najkorisnijeg igrača Evrolige u martu.