Ben i Krstičić prekinuli "mučenje" Zvezde

Crvena zvezda je veoma teško, ali zasluženo izborila plasman u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona. Beograđani su golovima El Fardu Bena i Nenada Krstičića u finišu meča savladali Spartaks 2:0 na svom stadionu. U narednom kolu šampion Srbije će 25.jula dočekati šampiona Litvanije Suduvu.

FOTO A. DIMITRIJEVIC/RAS SRBIJA

Crvena zvezda je u prvom dijelu imala potpunu terensku inicijativu ali Beograđani nisu imali rješenja za „bunker“ koji su ispred svog gola napravili igrači Letonskog šampiona.

Najozbiljniju priliku imao je u prvih 45 minuta Nemanja Milić kada je nakon prekida glavom poslao loptu preko gola. Zvezda je pokušavala da probojima po bokovima dođe do šanse međutim bekovi nisu imali kome da ubace jer Ben nije opasnost u skoku.

Zaprijetili su Beograđani u 31 minuti kada je Milić spustio glavom za Ebisilia koji je loše zahvatio loptu. Odmah zatim pokušao je Milić još jednom pa ben iz slobodnog udarca međutim mreža gostiju je mirovala.

U momentima kad je Spartaks uspostavio kakvu-takvu ravnotežu Zvezda je pogodila stativu. Odbijenu loptu je zahvatio Nemanja Radonjić čiji udarac ipak nije završio u golu. Pritisak beogradskog tima se pojačava pa je Stojković u 70 minuti poslao loptu pored gola.

Zvezdino mučenje prekinuo je El Fardu Ben u 77 . minuti . Nakon kornera, Pavkov je proslijedio loptu na drugu stativu gdje je bio Ben i zatresao mrežu. U tim trenucima domaći tim se oslobodio nervoze pa je samo četiri minute kasnije Nenad Krstičić petom krunisao kontru „crveno-bijelih“ za 2:0. Na kraju su Beograđani mogli i do ubjedljivije pobjede.

Ispao Apoel, Suduva naredni rival

Šampion Litvanije Suduva napravila je veliko iznenađenje i na startu kvalifikacija za Ligu šampiona izbacila kiparski Apoel koji je igrao grupnu fazu ovog takmičenja. Nakon pobjede 3:1, Litvanci su izdržali nalete Apoela na Kipru i izgubili su sa 0:1 te prošli dalje. Kiparskom timu nije pomogla ni činjenica da su imali čak 23 udarca prema golu u odnosu na dva rivala, te da je omjer u kornerima bio 16:1.