BEZ IZNENAĐENJA U KAKNJU Odbojkaši Mladosti poveli u finalnoj seriji

Odbojkaši Mladosti, teže nego što se očekivalo, pobijedili su Kakanj u prvoj utakmici finalne serije plej-ofa šampionata Bosne i Hercegovine rezultatom 3:2.

Kakanj je bio na pragu pobjede jer je dobio prva dva seta sa 25:19 i 25:22. Ovaj rezultat kao da je probudio Brčake koji su aktuelni šampioni BiH, tako da su izabranici trenera Branka Mišića zaigrali mnogo kvalitetnij u nastavku , pa su u narednom setu protivniku dozvolili da osvoji tek 16 pona. Mladost je izjednačila na 2:2 pobjedom 25:21 u četvrtom setu, a onda je uslijedio izuzetno neizvjestan taj brejk u čijoj je završnici ipak presudio kvalitet Brčaka, a rezultat je bio 25:12.

Revanš utakmica i eventualna majstorica igra se narednog vikenda u Brčkom, a šampion BiH biće ekipa koja dođe do dvije pobjede u seriji.