BEZ IZNENAĐENJA U TRONDHAJMU Norveška savladala rukometaše BiH

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Norveške rezultatom 32:26 u utakmici 1. Kola grupe “D” koja je odigrana u Trondhajmu.

Četiri gola: Vladimir Vranješ

Dobro je reprezentacija Bosne i Hercegovine otvorila meč i golovima Nikole Prcea povela sa 2:0, međutim, Norvežani su uspjeli izjednačiti. Još jednom je pogodio Prce za vođstvo od 3:2., a prvi put Norvežani su  poveli u 4. minutu (4:3).  Poslije greške u napadu domaćini su krenuli u kontru, Vranješ je napravio prekršaj za isključenje i sedmerac, a onda je Jondal pogodio za dva gola razlike (5:3).

Prce je bio jedini strijelac reprezentacije BiH u prvih 13 minuta, postigao svih pet golova do ovog trenutka (7:5), što je definitivno bio problem za selektora BiH Bilala Šumana koji je u timu imao samo jednog rasploženog igrača.

S druge strane Norvežani su igrali izuzetno brzo, kažnjavali greške reprezentacije BiH, a onda je u igru ušao Malinović i za manje od 30 sekundi postigao dva gola smanjivši na (8:7).  Zanimljivo je da su ovo bili prvi golovi koje za tim Bilala Šumana nije postigao Nikola Prce.

Rasploženom Malinoviću pridružio se i Josip Perić koji je postigao gol, a potom  izborio sedmerac koji je realizovao Prce za izjednačenje 9:9 u 19. minutu.

Imala je BiH priliku za vođstvo, međutim Panić je pogodio prečku, a Jondal, Bjornsen i Gulerud povisili su na tri razlike 12:9. Ušla je bolje Norveška u završnicu prvog dijela, povela sa 16:11, a onda je Haseljić pogodio za 16:12. Ipak Sagonsen sa zvukom sirene pogađa za novih pet razlike na kraju prvog poluvremena.

Norveška je drugo poluvrijeme ortvorila sa dva gola, otišla na plus sedam, a prvi gol u nastavu Burić za BiH postiže tek nakon pet minuta. U nastavku je prednost Norvežana počela da raste do maksimanih plus devet (27:18), a u poslednjih deset minuta, poslije gola Vranješa, BiH je ušla sa osam golova manjka (27:19).

Najefikasniji igrač utakmice bio je Norvežanin Sander Sagosen sa 12 golova, s druge strane Nikola Prce je predvodio tim BiH sa sedam golova.

U drugoj utakmici “Grupe D” Portugalija je napravila veliko iznenađenje pobijedivši velikog favorite, reprezentaciju Francuske rezultatom 28:25.