BiH U NIŽEM RANGU Italijani pobjedom otišli na završni turnir

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je kod kuće od Italije, rezultatom 2:0, u posljednjem kolu Lige nacija.

Imala je BiH priliku već u 4. minutu. Nakon brzog kontranapada Krunić je bio u sjajnoj šansi, snažno šutirao, ali je u posljednji trenutak Žoržinjo izblokirao udarac i odbio loptu u korner.

Samo dva minuta kasnije Beloti je iz peterca loše šutirao, a isti igrač 15. minuti ponovo je bio u šansi. Međutim, glavom je šutirao pored gola.

Ono što nije uspio u dvije prilike jeste u trećoj, u 22. minutu, kada je na asistenciju Insinje pogodio za 1:0.

Italijani su u vodstvo stigli u 22. minuti susreta. Ćorluka je izgubio loptu u duelu s Lokatelijem, Insignnje je ubacio s lijeve strane, a Belotti pogađa za 1:0.

Do drugog gola Italijani su stigli u 68. minutu. Lokateli je ubacio, a Berardi pogodio za konačnih 2:0.

Do kraja susreta Italija je mogla stići i do trećeg gola, ali je rezervista Bernadeh pogodio prečku u 88. minutu.

Meč je završen pobjedom gostiju, koji će igrati na završnom turniru Lige nacija, dok su “zmajevi” ispali u niži rang Lige nacija.