BiH ubjedljiva u Lihtenštajnu, kadeti na EP

Sjajni uspjesi mlađih kategorija BIH. Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine napravila je još jedan korak ka plasmanu na Evropsko prvenstvo. Ekipa selektora Vinka Marinovića je savladala Lihtenštajn na gostovanju 4:0 i zadržala prvu poziciju u grupi.

BiH je prema očekivanju bila bolji rival tokom većeg dijela meča i imala je terensku inicijativu ali nije uspjevala da postigne gol sve do 35 minuta. Marijan Ćavar je tada uposlio Čivića koji pogađa mrežu domaćeg tima.

Do kraja prvog dijela veliku priliku propušta Amer Gojak.

Na početku drugog dijela BiH dolazi do povećanja prednosti. Ponovo je u glavnoj ulozi novi igrač Ajntrahta Marijan Ćavar koji postiže drugi gol za BIH u 52. minuti.

Nakon gola uslijedio je mirniji  period utakmice sve do 71. minute kada je pogodio Kerim Memija.

U sudijskoj nadoknadi Amer Gojak je postigao novi gol za konačnih 4:0. Ranije je Portugalija savladala Švajcarsku u grupi sa 4:2.

Kadetska reprezentacija BIH je izborila plasman na Evropsko prvenstvo treći put uzastopno. Ekipa Zorana Erbeza je savladala Dansku 1:0 što joj je bilo dovoljno za prvo mjesto u grupi.