BIMAL JEDINSTVO NA DRUGOM MJESTU MEVZA LIGE Nova Gorica bez šansi na gostovanju u Brčkom

Odbojkašice Bimal Jedinstva pobijedile su Novu Goricu rezultatom 3:0 (25:21, 26:24, 25:22) u utakmici 13. kola Srednjevropske lige.

Odlično su Brčanke otvorile utakmicu, a polovinom prvog seta u dva navrata imale su prednost od sedam poena što je bilo dovoljno da bez većih poteškoća ovaj meč privedu kraju.

Iako u drugom setu nijednom nisu slovenačkom timu dopustile da pređe u vođstvo, nakon opuštanja u zavšnici, morale su ovaj set rješavati na razliku pa su pobijedile sa 26:24 dok su u trećem ponovo držale sve konce igre u svojim rukama pa su došli do zaslužene pobjede.

Nakon ovog trijumfa Bimal Jedinstvo je izbilo na drugu poziciju tabele Srednjoevropske lige sa 22 boda ostavivši iza sebe Kalcit Kamnik sa 19 bodova.