OSIGURAO DRUGO MJESTO Partizan sjajnim startom slomio Šljonsk

Partizan je pobjedom na gostovanju kod Šljonska u Vroclavu 93:71 zacementirao drugu poziciju u Evrokupu.

Crno-bijeli su fantastično odigrali prvu četvrtinu koja je umnogome odredila tok utakmice. Partizan je sjajno zaustavio nalete domaćeg tima, bio raspoložen u napadu i na krilima Alekse Avramovića i Balše Koprivice došao do 29:9.

Crno-bijeli su drugu dionicu otvorili trojkom mladog Tristana Vukčevića i potom održavali petnaestak poena razlike, sve do serije 7:0 koju su režirali Ledej, Vukčević i Panter, za vođstvo od 43:23.

Beograđani su držali prednost do finiša treće četvrtine kada je Šljonsk uspio da smanji zaostatak i priđe na 11 poena. Ipak gosti su se jakom odbranom opet uspijeli odlijepiti na 20 poena i priveli su rutinski meč kraju.

Kevin Panter i Jam Madar su bili najefikasniji sa po 15 poena, dok je u poraženom timu Karolak imao 14.