BOGATA NAGRADA ZA SVJETSKU TITULU Englezima pozamašni bonusi ako osvoje Mundijal

"Gordi albion" punih 56 godina čeka na drugu titulu planetarnog šampionata. Prvu su osvojili na domaćem terenu 1966.

Fudbaleri Engleske biće nagrađeni sa po 400.000 funti ukoliko osvoje Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Tamošnja Fudbalska asocijacija (FA) odlučila je da dodatno motiviše tim Gareta Sautgejta, pa je pripremila pozamašne bonuse.

Englezi su na pola puta do tog cilja, pošto su se plasirali u osminu finala takmičenja.

Osvojili su prvo mjesto u grupi B sa sedam bodova, pošto su pobjedili Iran (6:2) i Vels (3:0), te odigrali bez golova sa selekcijom Sjedinjenih Američkih Država.

U borbi za četvrtfinale čeka ih Senegal. Meč je na programu u nedjelju od 20 časova.