BORAC NA VRHU Vranješ donio tri boda protiv Krupe

Fudbaleri Borca pobijedili su Krupu rezultatom 1:0 u utakmici 29. kola Premijer lige BiH.

Fudbaleri Borca poveli su u 10. minutu. Ziljkić je idealno uposlio Subića koji se ubacio po lijevoj strani, sve je to pratio Vranješ, Supić je uputio idealnu povratnu loptu, a kapiten Borca je preciznim udarcem loptu poslao u mrežu.

Samo minut kasnije, prilika za Krupu, Mandić je odlično prošao po lijevoj strani, pokuzšapo da iz dobre pozicije vrati povratni pas, ali je golman Borca Nikola Lakić bio oprezan i presjekao taj povratni pas.

Nakon perioda igre u kojem nije bilo prilika, zaprijetio je Meleg. Poslije jedne duge akcije Borca, Meleg je pokušao, ali je lopta otišla pored gola.

Mandić je u 25. minutu pokušao sa lijeve strane ali je pogodio spoljni dio mreže. U ovim trenucima se rasplamsala igra na Gradskom stadionu, a odličnu priliku u 28. minutu propustio je Vranješ. Ziljkić je ubacio loptu sa lijeve strane, Vranješ šutirao glavom sa oko pet metara, ali je bio za malo neprecizan.

Krupa je do izjednačenja mogla u 29. minutu, Mandić je vratio loptu za Eraka koji je je iz odlične prilike, sa oko pet metara, promašio cijelu loptu.

Četiri minuta kasnije Mandić je ponovo u šansi, Vukmanović ga je uposlio, ali Mandić ponovo šutirao preko gola.

Golman Borca istakao se i u 37. minutu kada je Dujaković šutirao sa nekih 35 metara, ali je Lakić bio na mjestu.

U nastavku meča prvi je zaprijetio Borac, već i 47. minutu, kada je Zakarić šutirao sa ruba šesnaesterca. U 60. minutu Vojnović je bio u izglednoj poziciji, nakon kornera sa desne strane šutirao je glavom, ali lopta otišla preko gola.