BORAC PREKINUO LOŠU SERIJU Banjalučani preokretom upisali prvu pobjedu

Fudbaleri Borca su ostvarili prvu pobjedu u tekućoj sezoni Premijer lige BiH.

Banjalučani su u okviru 7. kola na svom terenu savladali Radnik sa 4:3 i tako pobjegli sa zadnje pozicije, a “fenjer” su prepustili upravo Bijeljincima.

Meč nije dobro počeo po sastav trenera Nemanje Miljanovića, već poslije tri minuta igre gosti su imali dva gola prednosti, a oba puta strijelac je bio Bojan Marković dok je dvije asistencije upisao Đorđe Pantelić.

Uslijedio je prekid meča jer su nezadovoljni domaći navijači ubacili baklje u teren uz pogrdna skandiranja domaćim igračima.

Igrao se 21. minut kada je poslije ubacivanja iz ugla Đorđe Ćosić bio najviši u skoku i glavom poslao loptu u mrežu smanjivši zaostatak svog tima.

Ovom pogotku prethodio je jak udarac Amara Begića sa oko 18 metara, a golman Bijeljinaca Azur Aljkanović je izbacio loptu u korner.

Crveno-plavi su do izjednačenja došli u 32. minutu, Enver Kulašin je sa desne strane vratio loptu u sredinu šesnaesterca, neko od igrača Radnika ju je odbio pravo na nogu Stojana Vranješa koji je bio precizan.

Za potpuni preokret u prvom poluvremenu pobrinuo se Goran Zakarić koji je na ivici šesnaesterca izbjegao ofsajd zamku povukao loptu nekokiko metara i sigurno pored Aljkanovića poslao loptu u mrežu.

Nastavio je Borac sa napadima i u drugom poluvremenu, prvu šansu da povisi vođstvo imao je Vranješ u 53. minutu, ali je Aljkanović uspio da zakači loptu.

Poslije kornera pokušao je Dejan Uzelac glavom, Pavle Sušić je izbio loptu sa gol linije, da bi u nastavku akcije šut Kulašina izblokiran za novi korner poslije kojeg nije bilo opasnosti po gol Radnika.

Kapiten Banjalučana Vranješ je u 62. minutu sigurno izveo kazneni udarac za 4:2, a sudija Elvis Mujić je pokazao na bijelu tačku nakon igranja rukom Pantelića u svom šesnaestercu.

Konačan rezultat postavio je novajlija u semberskom timu Nikola Gajić u prvom minutu sudijske nadoknade susreta.

Premijer liga BiH, 7. kolo: subota: Velež – Leotar 2:1, Tuzla Siti – Rudar Prijedor 3:2, Sarajevo – Široki Brijeg 0:0, nedjelja: Posušje -Zrinjski 0:0, Borac – Radnik 4:3, Željwzničar – Sloboda (21 čas).

Plasman: Tuzla Siti 16, Sloboda, Sarajevo po 13, Zrinjski 12, Velež 10, Široki Brijeg, Željezničar po 8, Borac, Leotar, Posušje po 5, Radnik 3 boda.