BORAC RUTINSKI Banjalučani pobijedili Klis i poslije 11 godina izborili finale Kupa BiH

Fudbaleri Borca plasirali su se u finale Kupa Bosne i Hercegovine pošto su i u revanšu pobijedili Klis iz Buturović polja sa 2:1.

U revanšu na stadionu Veleža u Mostaru Borac je poveo u 13. minutu. Zakarić je poslao idealan pas za Moraitisa kojem nije bilo teško da matira golmana Ceru i svoj tim dovede u vođstvo.

Samo dva minuta kasnije rezultat je bio nerješen. Milojević je izgubio loptu, Vila se dobro snašao i matirao golmana Borca Lakića.

U sudijskoj nadoknadi prvog dijela Banjalučani su stigli do vođstva, a ispostavilo se na kraju i pobjede sa konačnih 2:1. Meleg je izveo slobodan udarac, lopta je prošla pored Vranješa i Moraitisa, pogodila stativu, a najbolje se snašao Zakarić koji je nastavio svoju golgetersku seriju.

Borac je na ovaj način, prvi put poslije 11 godina izborio plasman u finale Kupa BiH.