BORAC SE ISPROMAŠIVAO Šahinović junak derbija, presudio gol Varešanovića

Fudbaleri Borca poraženi su u derbiju lige BiH. Sarajevo je minimalnim rezultatom 1:0 savladalo Banjalučane i prekinulo seriju od četiri meča bez pobjede. Junak meča svakako je bio mladi golman Muhamed Šahinović.

Prvo poluvrijeme je opravdalo epitet derbija. Mersudin Ahmetović je već u trećoj minuti izašao sam pred Bojana Pavlovića koji je to odbranio. Šest minuta kasnije, golman Borca je zaustavio udarac Dala Varešanovića

Sjajan meč je viđen i u nastavku a sad su prijetili fudbaleri Borca. U 20. minuti se istakao Muhamed Šahinović, koji je odbranio pokušaj Nedeljka Piščevića. Benjamin Tatar je promašio odličnu situaciju u 35. minuti.

U nastavku je ritam malo pao, ali je uslijedio gol. Sarajevo je povelo u 58.minuti. Ikić je probio, ubacio loptu a na pravom mjestu je bio Dal Varešanović.

Nakon primljenog gola Banjalučani su krenuli ofanzivniji Jurilj je u 71 minuti imao šansu za Borac, ali je loše zahvatio loptu.

Prosto je nevjerovatno šta su gosti promašili u 77.minuti. Ninković je šutirao, Šahinović je odbio do Tatara koji nije uspio da iz dobre pozicije pošalje loptu u mrežu.

Pritisak Borca je nastavljen pa je Mrkaić nakon ubacivanja šutirao pored gola. Šahinović se istakao i nakon pokušaja Popare i ponio je epitet junaka derbija.