(FOTO) VELIKI KORAK KA FINALU Borac očitao lekciju Širokom Brijegu

Fudbaleri Borca napravili su veliki korak ka plasmanu u finale Kupa BiH.

Jakov Blagaić

Banjalučani su u prvom meču polufinala očitali fudbalsku lekciju Širokom Brijegu i slavili su s 3:1.

Ovo je samo prvih 90 minuta polufinalnog dvoboja, ali bi čudo moralo da se desi u Banjaluci pa da crveno-plavi ne zaigraju u finalu.

FK Borac

Četa Vinka Marinovića pokazala je odličnu reakciju nakon poraza od Zrinjskog u derbiju Premijer lige BiH prije samo nekoliko dana. Tada su Plemići slavili s 2:1 na Gradskom stadinu u Banjalicu.

Međutim da je to samo bio loš dan vidjelo se u gostima protiv neugodnog Širokog Brijega. Golove za goste su postigli Jakov Blagaić, Ranko Jokić i David Vuković. Jedini pogak za domaćina djelo je Petra Mišića.

Već nakon prvih 45 minuta Borac je imao dva gola prednosti, a pobjedu je samo ovjerio u nastavku meča.