Borcu titula, Rudar meč završio sa osam igrača

Fudbaleri Borca i teoretski su osvojili titulu šampiona Republike Srpske jer su u Prijedoru savladali Rudar sa 3:1. Tako su na dan kad su osvojili Kup maršala Tita Banjalučani i zvanično postali šampioni i vratili se u Premijer ligu BIH.

FOTO SINIŠA PAŠALIĆ/RAS SRBIJA

Banjalučani su do trijumfa došli u drugom dijelu. Aničić je doveo Borac u vođstvo u 61.minuti nakon centaršuta Lekanića. Zatim je u 65.minuti dosuđen penal nakon prekršaja Hamzabegovića nad Lekanićem. Igrači Rudara su dugo protestovali i htjeli su napustiti teren. Tom prilikom je isključen golman Hamzabegović. Danilović je pogodio za 2:0. Zatim je isključen i Mujo Mujagić zbog udaranja Aničića.

U 84. minuti Rudar je sa dva igrača manje smanjio na 1:2 i to preko Pekije. Ipak u finišu Aničić je pogodio za konačnih 3:1. Valja napomenuti da su Prijedorčani završili meč sa tri igrača manje jer je teren napustio i Ramić zbog povrede.

Za šampiona

Rudar P. Borac               1:3

Kozara – Podrinje             1:0

Željezničar – Sloga            2:1

Plasman: Borac 70 , Sloga 52, Željezničar 42, Rudar 40, Kozara 39, Podrinje 29.

Parovi 6. kola Lige za šampiona: Željezničar Sport tim – Podrinje, Borac – Sloga, Kozara – Rudar Prijedor.

U ligi za opstanak je Slavija ostvarila važnu pobjedu u Krupi nakon što je preokrenula rezultat protiv Slobode. Domaći su poveli golom Ljutića u 47.minuti. Igor Radovanović je zatim izjednačio u 49.minuti. Tri važna boda su donijeli Bojan Regoje i Igor Radovanović.

Za opstanak

Drina – Tekstilac               1:1

Sutjeska – Modriča           3:0

Sloboda – Slavija              1:3

Plasman: Slavija 34, Modriča 29, Drina 32, Tekstilac 32, Modriča 32, Sutjeska 26, Sloboda 18.

Parovi 6. kola Lige za opstanak: Tekstilac – Slavija, Sutjeska – Drina, Sloboda – Modriča Alfa.